BitcoinHaberler

Bitcoin’deki Düşüş Yatırımcıları Tedirgin Etti! Gerçekten Korkmalı Mıyız?

Black Friday indirimi kripto para piyasasında da kendini gösterdi.

26 Kasım Cuma günü hem küresel piyasalar hem de kripto para piyasası için düşüşlerin yaşandığı kötü bir gün oldu.

Covid-19’un yeni çıkan Güney Afrika varyasyonunu ve Black Friday aynı günde birleşince Bitcoin ve kripto para birimlerindeki sert düşüşler meydana geldi.

Birçok analist ve uzman piyasalardaki sert düşüşün arkasında bu iki nedenin olduğu düşünülüyor.

Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci de Black Friday’ın kripto para piyasalarına etki ettiğini ve ve panik satışların yapıldığını ifade etti.

CNBC’nin Squawk Box programında konuşan Scaramucci, panik satışların sadece Black Friday’ın etkisi ile yapıldığını düşündüğünü bu bağlamda da düşen piyasa fiyatlarının fırsata çevrilmesi gerektiğini söyledi.

“Fed daralma yapmıyorsa, bu bir satın alma fırsatıdır. Kara Cuma ve her şey indirimde.”

Kripto para yatırımcılarının sakin olması gerektiğini belirten Scaramucci, yaşanan ani düşüşlerin uzun vadede piyasayı etkilemeyeceğini söyledi.

“Uzun vadeli temellere inanıyorsanız, şimdi satın alma zamanı. Ben sadece bunun şu an için riskli bir durum olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatil olması insanları oyundan uzaklaştırıyor. Bu, aynı zamanda, kaldıracın bir kısmını da ortadan kaldırıyor ve bence oldukça iyi bir ilk çeyrek oluşturuyor.”

Bir Bitcoin boğası olduğunu söyleyen Scaramucci, kripto para piyasasındaki düşüşlerin korkulacak bir durum olmadığını aksine ucuza almak için iyi bir şans olduğunu vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu