BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin’e İlişkin Bir ETF Onayı Daha Geldi!

Bitcoin ETF'leri onay almaya başlıyor.

Kripto dünyası yıllardır ABD’den ilk ETF onayının gelmesini beklerken, ilk Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin önümüzdeki hafta listelenmesi bekleniyor.

ABD’den gelen bu olumlu ETF haberleri gündemdeki sıcaklığını halen korurken bir ETF onay haberi de İngiltere’den geldi.

Londra merkezli yatırım platformu Jacobi Asset Management yaptığı açıklamada, bir Bitcoin ETF’i için Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) onay aldığını duyurdu.

Firma, Jacobi Bitcoin ETF’yi en büyük Avrupa Hisse Senedi borsalarından biri olan Cboe Europe’da listelemeyi planlıyor. Ayrıca Jacobi Bitcoin ETF’nin, piyasaya sürüldüğünde yalnızca kurumlara açık olacağı da belirtildi.

Jacobi Bitcoin ETF’sinin aldığı GFSC onayı, yatırımcıların Jacobi ETF’lerini “Amerika dışındaki tüm yargı alanlarında ve benzer kısıtlamalara sahip diğer ülkelerde” geleneksel borsalarda işlem yapmalarına olanak tanıyor.

Jacobi Asset Management CEO’su Jamie Khurshid, konu ile alakalı, “düzenleyici netliğin şirketlerin ve kurumların teknoloji ve karşı taraflarla ilgili tüm riskler olmadan güvenli bir şekilde Bitcoin yatırımlarına girmesine yardımcı olduğunu” söyledi.

Düzenleyicilerden ETF onayı almak için dokuz aydır çalıştıklarını belirten bir Jacobi sözcüsü de Jacobi Bitcoin ETF ile ilgili “düzenlenmiş tek kripto ürünü ve bir ETF olarak onaylandı” dedi.

Eski Goldman Sachs yatırım bankacısı Jamie Khurshid tarafından yönetilen Jacobi Asset Management mayıs ayında faaliyete başlamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu