BitcoinKripto Para

Bitcoin’i Durdurmak Ne Mümkün? 3.700 Doları Test Etmeye Hazır

Bitcoin fiyatı gün içerisinde rekor kırmadı ancak son zamanların en iyi yükselişlerinden birisini yaşadı.

Bitcoin fiyatı uzunca sürenin ardından bugün yükseldi. Piyasada kripto para fiyatlarının yükselmesini beklemeyen kripto para sahiplerinin merakla ayı piyasasının ne zaman sona erip, Bitcoin fiyatının tekrar eski iyi günlerine geri dönecek olduğunu beklediği sorular bugün yükselişler ile biraz olsun azaldı. Bitcoin’i yükselten etkenler ne ise, kripto para piyasalarını da yükseltti. Bitcoin fiyatının 3.677 dolara kadar yükseldiği ve bazı kripto para borsalarında neredeyse 3.700 dolar seviyesini test ettiği gün sonuna doğru, fiyatları değiştiren unsurlar merak konusu olsa da yatırımcıların dikkat ettiği tek konu sadece Bitcoin’in yükselmesi ile ilgili oldu. Bitcoin yükselmeye devam ettiği sürece gün sonuna kadar iyi bir grafik çizdi.

Piyasa hacmi 5 milyar dolara kadar yükselen Bitcoin, aynı zamanda toplam piyasa hacminin artışı ile de tekrar yatırımcılarına umutlarını geri verirken, bazı yatırımcılar bu yaşananların ayı piyasasının bitmeye yakın olabileceğini veya bitmiş olabileceğini düşünmeye başladılar. Bitcoin’i yükseldiği dönemde satın almaya korkan birçok kişi, yatırımcı olup olmamak konusunda kararsızlıklarını fiyatlar yükselmeye devam ederse en düşük seviyelerden alım yapabileceklerini ifade ettiler.

Bitcoin tekrar rekora mı koşacak?

Bitcoin fiyatının tekrar rekora koşup koşmayacak olduğu hakkında ise bilgi yok. Kripto para fiyatlarının bugün tekrar gün sonuna doğru 300 dolar kadar yükselmiş olması ve Litecoin fiyatının %28 değer kazanması ayı piyasasının bittiğine işaret etmiyor. Kripto paraların bir anlık 300 dolar artış yaşaması veya 24 saat içerisinde %28 değerlenmesinin bir sonraki 24 saat daha fazla kayıp yaşamayacağının garantisini vermez.

Kripto para fiyatlarının tekrar aniden düşmeye başlaması yatırımcılar için oldukça kötü bir sürecin tekrar başlamasına da sebep olmayacak. Henüz kötü süreç bitmiş değil ve devam ediyor, 4.000 dolar direnci henüz kırılamadı, kripto para piyasası hacminin genel toplamı 150 milyar dolar seviyesinin fazlası ile altında. Ethereum ve XRP’nin değer çok düşük ve bu ortamda sadece 2 kripto para fiyatı yükseldi ve 5 milyar dolar piyasa hacmi değeri kazandı diye sevinmek mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu