binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in (BTC) Arkasında 6 Kişi Var İddiası Doğru Mu? CoinShares Yanıtladı!

Bitcoin’in (BTC) Arkasında 6 Kişi Var İddiası Doğru Mu? CoinShares Yanıtladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En tanınmış aktif Bitcoin (BTC) geliştiricilerinden biri olan Wladimir van der Laan, geçtiğimiz günlerde Bitcoin Core GitHub’ın veri havuzuna erişimini kaybetti.

Bununla birlikte Wall Street Journal, konuyla ilgili olarak BTC’nin kaderinin sadece birkaç geliştiricinin elinde olduğuna dair bir yazı paylaştı.

CoinShares araştırma müdürü James Butterfill ise bu iddia hakkında konuştu ve Bitcoin Core yazılımının merkezi olduğuna dair söylemi yanıtladı.

“Bitcoin’in Altı Kişi Tarafından Kontrol Edilmesi Söz Konusu Değil”

Butterfill, yayınladığı yazısında BTC’nin 6 geliştirici tarafından kontrol edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

GitHub hesabı olan herhangi bir geliştiricinin BTC ağı için bir istemci yazılımı olan Bitcoin Core’da değişiklik önerebileceğini vurguladı. Her öneri, birkaç ay süren sıkı inceleme prosedürlerinden geçmektedir. Ana geliştiricilerin kendi eylemleri bile bu incelemelere tabidir.

İlgili Haber  Dev Balina, Binance Listelemesinden Yarım Saat Önce Bu Altcoine Yüklü Girdi!

Butterfill, BTC ana geliştiricilerinin görevlerini şöyle tanımlıyor:

“Geliştiriciler, yamaların güvenli ve proje hedefleriyle uyumlu olmasını sağlamak için kritik bir kontrol gerçekleştirir. Ancak geliştirme süreci sadece bu 6 kişiye bağlı değildir. Bunun yerine, Bitcoin Core’un geliştirme ve onay süreci, yazılımın güvenli, güvenilir ve güncel kalmasını sağlamak için birlikte çalışan büyük ve çeşitli bir grup katılımcı tarafından yönlendirilir.”

Butterfill buna ek olarak BTC üzerinde aktif olarak 300 kadar geliştiricinin çalıştığını da söyledi:

“Geçtiğimiz ay boyunca 29 geliştirici ana dağıtım için 177, birleştirme işlemleri hariç olmak üzere tüm dağıtımlar için 184 düzenleme yaptı. Tahminlere göre Bitcoin Github’da 1000 ayrı veri havuzunda yaklaşık 300 aktif geliştirici/katılımcı bulunmaktadır ve bu da burayı çok büyük ve aktif bir geliştirici ortamı haline getirmektedir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail