Kripto HaberleriAltcoinDev Balina, Binance Listelemesinden Yarım Saat Önce Bu Altcoine Yüklü Girdi!

Dev Balina, Binance Listelemesinden Yarım Saat Önce Bu Altcoine Yüklü Girdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain araştırmacısı Lookonchain’e göre bir trader, altcoinin Binance’te listelenmeden 30 dakikadan kısa bir süre önce 208.000 dolar değerinde Gains Network (GNS) satın alarak 106.000 dolar kâr elde etti.

Gains Network’ün merkezi olmayan borsasının temelini oluşturan token olan GNS, listelemenin hemen ardından 7.92 dolardan 12.01 dolara kadar yükseldi. Trader, tokenleri merkeziyetsiz borsa agregatörü 1Inch üzerinden satın aldı ve fiyat yükseldikten sonra aynı yerde sattı.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance Bu Altcoini Listeyeceğini Duyurdu

Coinbase Yöneticisi Geçtiğimiz Ay Önceden Bilgi Alan Yatırımcılardan Bahsetmişti

Geçtiğimiz ay, rakip kripto para borsası Coinbase’in ürün müdürü Conor Grogan, bir Twitter mesajında Binance’de 18 aydan uzun bir süredir front-running gibi görünen bir durumun yaşandığını söylemişti:

“Eğer bu bir front-running ise, bunun birkaç nedeni olabilir. İçeriden öğrenilen gizli bilgiler (Insider MNPI), büyük olasılıkla yeni varlık duyuruları hakkında ayrıntılara sahip olan listeleme ekibiyle bağlantılı bir çalışan ya da bir tür API veya hazırlama/test ticaret borsası açığı bulan bir trader.”

MNPI, kamuya açık olmayan önemli bilgilerin kısaltmasıdır; API ise bir programın diğerinden veri almasını sağlayan bir uygulama arayüzünü tanımlar. Alım satım firmaları genellikle birden fazla borsada alım satım yapmak için API’leri kullanır.

Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, şirket politikasının Binance çalışanlarının kısa süreler içinde alım satım yapmasını kısıtladığını ve token satışlarına 90 günlük bir kilit uygulandığını söyleyerek yanıt verdi. Hillmann bu politikanın 2021’den beri yürürlükte olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları