Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Aldanmayın: İşte Dev Şirketlerin 2021 Bitcoin Fiyat Tahminleri

Dev şirketler ve ünlü analist, 2021 yılında Bitcoin'in yeni bir rekor kıracağında iddialı.

Bitcoin (BTC) fiyatı 42.000 dolara kadar yükseldikten sonra haftaya oldukça kötü başladı ve yaklaşık %20 kayıp yaşadı. Bitcoin fiyatının bu düşüşü yatırımcılar arasında paniğin yayılmasına sebep olsa da kurumların 2021 yılı için yaptıkları Bitcoin fiyat hedefi tahminleri düşüşün sanıldığı kadar korkutucu olmayacağını gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı 100.000 Dolar Hedefine İlerliyor

Kripto para sektörünün en tecrübeli isimlerinden olan Dan Tapiero, Bitcoin fiyatının 100.000 dolar hedefinde emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Ünlü analist PlanB’nin çizdiği büyük Bitcoin hedef grafiğine göre lider kripto para biriminin hedeften sapmadığını ifade eden Tapiero, 2021 yılının üçüncü çeyreğine kadar 100.000 doların görülebileceğini belirtti.

Tapiero ise Bitcoin fiyat tahmininde yalnız değil ve hem kurumlar hem de analistler benzer bir düşünce içerisinde. Dünyanın en büyük bankalarından birisi olarak gösterilen JPMorgan’ın stratejistleri, uzun vadede Bitcoin fiyatının 146.000 dolar üzerine kadar çıkabileceğini vurguladı. Net bir yıl belirtilmese de Bitcoin’in bu değere 2024 yılına kadar çıkması bekleniyor.

İlgili Haber
Jp Morgan: Bitcoin (BTC) 650.000$ olabilir

S2F modelinin mucidi ve yukarıda modeli görünen PlanB de modelinin hiçbir sorun olmadan ilerlediğini belirtti. Analist, şu an Bitcoin fiyatının normal gidişatının %16 üzerinde olduğunu bile belirtti. RSI’nin son 7 yılın en yüksek seviyesine çıkması ve aşırı alıma işaret etmesi ise Bitcoin fiyatının gerçekten son zamanlarda ilgiyi üzerine çektiğini gösteriyor.

MicroStrategy gibi kurumsal şirketlerin devamlı olarak Bitcoin alması ve diğer şirketlere bu konuda örnek olması, uzun vadede 100.000 dolara ulaşılmasında yardımcı rol oynayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu