Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in (BTC) Spot-Türev İşlem Hacmi Oranı 11 Ayın En Düşük Seviyesinde! Neye...

Bitcoin’in (BTC) Spot-Türev İşlem Hacmi Oranı 11 Ayın En Düşük Seviyesinde! Neye İşaret Ediyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in (BTC) spot ve türev piyasalarındaki günlük işlem hacimleri arasındaki oran, 11 ayın en düşük seviyesine gerileyerek kripto para piyasasında spekülatif faaliyetlerin yeniden başladığına işaret etti.

Bitcoin’in (BTC) Spot-Türev İşlem Hacmi Oranı 11 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Düşüş, kripto piyasasında yenilenen risk iştahına işaret ediyor. Güney Kore merkezli blockchain analiz firması CryptoQuant tarafından takip edilen verilere göre, oran üç ayda yaklaşık %80 oranında düşerek en son 16 Mayıs 2022’de görülen 0.117 seviyesine ulaştı.

Bu düşüş, Bitcoin’in fiyatında yılbaşından bu yana yaşanan %70’lik artışın ortasında gerçekleşti ve kripto piyasasında risk iştahının arttığına ve fiyat dalgalanması potansiyeline işaret ediyor.

İlgili Haber
Borsa Analistleri Bitcoin'i (BTC) Değerlendirdi: "Metrikler Bu Seviyeye İşaret Ediyor!"

Bitcoin’in 21 Mart’ta 28.500 doların üzerinde önemli bir dirençle karşılaşmasından bu yana spot-türev işlem hacmi oranındaki düşüş, oldukça keskin gerçekleşti. Bu durum, spekülatörlerin son zamanlarda bireysel yatırımcılara ve uzun vadeli sahiplere göre daha hızlı bir şekilde Bitcoin’e girdiğini gösteriyor.

Spot piyasa, anında teslimat için finansal araçların ticaretinin yapıldığı bir platformdur. Türevler, değerleri bir dayanak varlığa bağlı olan veya ondan türetilen vadeli işlemler ve opsiyonlar da dahil olmak üzere bir grup ürünün sözleşmeleridir.

Hem karları hem de zararları büyüten kaldıraç içerir. Türevler gelecekte teslim edilmek üzere alınıp satılır.

Spot piyasa faaliyeti genellikle uzun vadeli yatırımcılarla özdeşleştirilir. Aynı zamanda, türevler, bol miktarda sermaye arzına sahip olan ve getirileri büyütmek için riskli kaldıraçlı bahisler yapan sofistike yatırımcılar ve spekülatörler için bir aracı olarak kabul edilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları