Kripto HaberleriAnalizBorsa Analistleri Bitcoin'i (BTC) Değerlendirdi: "Metrikler Bu Seviyeye İşaret Ediyor!"

Borsa Analistleri Bitcoin’i (BTC) Değerlendirdi: “Metrikler Bu Seviyeye İşaret Ediyor!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Bitfinex analistleri, Bitcoin’in genel durumuna dair 44 sayfalık uzun bir rapor yayınladı.

Bitfinex Analistleri, Bitcoin Piyasasının Geçiş Döneminde Olduğunu Savundu

Raporda analistlere göre Bitcoin ağındaki aktif adres sayısı ve günlük işlem sayısı düşmesine rağmen Bitcoin’in sıfır bakiyeli olmayan adresleri yeni zirvelere ulaşıyor.

Analistler, bu durumun piyasanın geçiş sürecinde olduğuna işaret ettiğini savunuyor ve bu durum karşısında dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

Raporda paylaşılan ayrıntılara göre, sıfır bakiyeli olmayan cüzdanların 45 milyonun üzerine çıkmasıyla Bitcoin büyük talep görmeye devam ediyor.

Raporda Bitcoin fiyatı hakkında yorum yapan analistler, yatırımcıların kısa vadede biraz temkinli olmaları gerekebileceğini öne sürüyor.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Tether'ın (USDT) da USDC Gibi Batık ABD Bankasıyla Çalıştığı İddia Edildi!

On-chain verilerine göre, içerisinde bakiye bulunan adres sayısı geçen hafta 45.3 milyona ulaştı ve Bitcoin fiyatı 27 bin doların üzerinde kalarak ilk çeyreği yükselişle kapattı.

Ancak, bu olumlu görünüm dışında analistlere göre, diğer metrikler boğaların kısa vadede temkinli olması gerekebileceğini gösteriyor. Analistler yayınladıkları raporda piyasanın geçiş sürecinde olduğuna dair durumu şöyle ifade ediyor:

“Bir geçiş durumu, fiyatın her iki yönde de eğilim göstermeden önce dar bir aralıkta konsolide olduğu dalgalı piyasa koşulları ile karakterize edilir. Piyasaya yeni girenlerin akınına rağmen, hem hızla büyüyen bakiyeli cüzdanlar hem de Bitcoin için sıkışık işlem aralığından oluşan bu olgunun sürdürülebilirliği belirsizliğini koruyor.”

Bitfinex analistleri, hem boğalar hem de ayılar kararsız kaldıkça diğer metriklerin Bitcoin fiyatının 28.000 dolar civarında konsolide olmaya devam edebileceğini gösterdiğini öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları