Kripto HaberleriAnaliz"Bitcoin'in Düşüş Trendi Yakında Son Bulacak"

“Bitcoin’in Düşüş Trendi Yakında Son Bulacak”

Takip et

Özellike 2017’nin son aylarında zirvesini görmesinden sonra bir çok yeni yatırımcı kazanan ve ciddi karlar bırakan Bitcoin ve diğer kripto paralar 2018 senesinde ciddi düşüşler yaşadı. Bu düşüşlerin arkasında birçok olumsuz haber ve yaptırım olmasına rağmen, fitili ateşleyen en büyük olay Bitcoin ETF başvurularının SEC tarafından reddedilmesiydi.

Bloomberg’in yaptığı analize göre Bitcoin’deki aşağı yönlü hareket ve satış eğilimi yakında son bulacak.

GTI VERA Convergence Divergence olarak adlandırılan teknik analiz aracı verilerine göre Bitcoin hareketlerinde tersine bir dönüş yaşanacak. Uzun süredir ayı sezonuna girileceğini ve Bitcoin fiyatında düşüşlerin yaşanacağını da gözler önüne seren indikator, şimdi ise incelendiğinde öngörülen fiyat artışının önümüzde ay yüzde 40 civarında olacak olduğunu söylüyor.

İndikatör, trend değişimlerini analiz ve takip edip mevcut trendin devam edip etmeyeceği hakkında bilgiler veriyor.

Ayrıca açıklanan SEC kararından sonra olumsuz bir hava olması beklenirken fiyat seyrini değiştirmeyen Bitcoin 6450 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Red kararından sonra piyasanın habere bu kadar tepkisiz kalması, yapılan analizin doğru olabileceğini gözler önüne seriyor.

İlgili Haber
SEC Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları