Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in En Uzun Süreli "Aşırı Korku" Hali Artık Son Buldu!

Bitcoin’in En Uzun Süreli “Aşırı Korku” Hali Artık Son Buldu!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasada yaşanan son durum ile yeniden yeşillense de aslında 73 günlük çok korkutucu bir dönemden çıkmış durumda. Salı günü ani bir yükseliş elde eden ve 23.000 dolara kadar çıkan lider kripto para birimi, 73 günlük seriyi bitirdi. BTC, Korku ve Açgözlülük Endeksine göre 73 gündür “aşırı korku” durumundaydı.

BTC’de İbre Yeniden Yükselişe Döndü

Korku ve Açgözlülük Endeksi bir anda ibreyi Açgözlülük seviyesine getirmese de aşırı korku sonunda yerini korku durumuna bıraktı. 100 üzerinden 30 puana kadar yükselen endeks, daha sonra 31 seviyesine kadar çıktı ve yükseliş devam ediyor.

Endeks, kripto para sektörünün genel durumunu ve yatırımcıların halini ölçmekte. Bitcoin’in piyasa volatilitesine de bağlı olan endeks buna ek olarak hacim, BTC hakimiyeti, sosyal medya gönderleri, anketler ve arama verilerini ele alıyor.

On-chain analiz şirketi Santiment de Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde yatırımcıların bakış açılarını değiştirdiklerini ve yakında yükseliş beklemeye başlayabileceklerini ifade etmişti. BTC’nin opsiyon piyasalarındaki ortalama fonlama oranı da son 2 ayın en yüksek seviyesine çıktı ve 23.600 dolar seviyesi görüldü. Bu da aslında yavaş yavaş FOMO’nun gelmeye başladığını gösterebilir.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise BTC hakkında olumlu açıklamalar yapmaya devam etti. Novo, dün verdiği demeçte BTC’nin 5 yıl içerisinde 500.000 dolar olacağını düşündüğünü vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları