Bitcoin

Bithumb, Bilinmeyen Kişisel Cüzdanlara Para Çekimlerini Tamamen Durdurdu!

Güney Kore'nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb, KYC kontrolleri sebebiyle önemli bir adım attı.

Bithumb, Güney Kore’nin ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak biliniyor. Dev kripto para borsası özellikle Güney Kore’deki sert regülatif ortam nedeniyle ise ilginç bir karar almak zorunda kaldı.

24 Ocak tarihinde yapılan açıklamaya bakıldığında, kripto para borsasının doğrulanmayan kişisel cüzdanlara para çekimini durdurduğu görülüyor.

Bir başka kripto para borsası Coinone da geçen ay benzer bir adım atmıştı ve bunun aslında gelen baskılar nedeniyle olduğu görülüyor.

Yeni regülasyon kapsamında kullanıcılar sadece tek bir özel cüzdanı kayıt ettirebilir ve bu kayıt ile aslında yine o cüzdanın bu kullanıcıya ait olduğu gerekli mercilere aktarılmakta.

Borsaya kayıt olan kişiler kayıt olurken ilgili kişisel cüzdanlarını tanıtmak ve devamında KYC kontrollerinden geçmek zorunda. Kripto para borsası, bu cüzdan haricinde olan diğer kripto para cüzdanlarına yönelik transferleri ise engelleyeceğini açıkladı.

Türkiye’ye Benzer Bir Düzenleme Gelebilir Mi?

Kripto para borsasından yapılan açıklamada bu yasağın FATF’in regülasyonları kapsamında geldiği belirtildi.

Türkiye’nin de FATF kurallarına uymakla yükümlü olduğu biliniyor.

Ancak Türkiye’de son zamanlarda gündemde olan yeni çıkarılacak yasa kapsamında hükumet tarafından yurt dışı borsalarının engellenmeyeceği ve böyle bir düşünceleri olmadığı yönünde açıklama gelmişti.

Özellikle Türkiye‘deki regülasyonun hemen hemen hazır olduğu şu anlarda en son Ömer Çelik de dün yaptığı açıklamasında regülasyonun yakın zamanda geleceği sinyallerini verdi.

İlgili Haber
Ak Parti MYK'da Kripto Paraları ve Metaverse'ü Konuştu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu