coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitmain Halka Arz Oluyor, Facebook'u Tahtından Edebilir

Bitmain Halka Arz Oluyor, Facebook’u Tahtından Edebilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yapılan habere göre dünyanın en büyük kripto para madencilik şirketi olan ve kar oranlarında devamlı rekor üstüne rekor kıran Bitmain, Eylül ayında halka arzını gerçekleştirecek. Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz edilecek şirket, 40 – 50 milyar dolar arasında bir piyasa değeri ile 18 milyar dolar gelir elde edeceği düşünülüyor.

Bitmain öngörüldüğü gibi halka arzdan bu kadar gelir elde ederse, 2012 yılında Facebook’un 16 milyar dolarlık kazancını geride bırakmış olacak ve tarihin en büyük 10 halka arzı arasında yer alacak.

Şirketin kurucusu Jihan Wu, Bitmain şirketini kurarken kripto paraların itibari para birimlerinin yerine geçebilecek olduğunu öngörmüştü. İlk olarak şirket kripto para madenciliği için kullanılan cihaz ve çipleri üretmekle meşgulken şuan yapay zeka sektörüne de el atılmış durumda.

Haberlere göre 2018’in ilk altı ayında 2.5 milyar dolarlık gelire ulaşan şirket, yakın gelecekte bir çok bilinen şirketi geçip üst sıralara çıkacağı ögörülüyor.

Daha önce madencilik sektöründe bu kadar güçlü olması, Bitcoin ağına tamamen şirketin hükmedeceği iddialarını beraberinde getirmişti. Ancak şirket konu ile ilgili açıklama yaptı ve böyle bir durumum söz konusu olmadığını ifade etti.

İlgili Haber  Bitmain, Bitcoin Ağının Yüzde Kaçını Ellerinde Tuttuğunu Açıkladı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail