binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes Memecoinler Hakkında Konuştu: 'Çabuk Gözden Çıkarmamak Gerekir!'...

BitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes Memecoinler Hakkında Konuştu: ‘Çabuk Gözden Çıkarmamak Gerekir!’ İşte Detaylar

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, sektörü memecoinlerle ilgili aceleci yargıları yeniden gözden geçirmeye çağırıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dünyasında memecoinler genellikle kötü bir şöhrete sahip, anlamsız ve değerden yoksun olarak görülüyor. Ancak BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, sektörü bu tür aceleci yargıları yeniden gözden geçirmeye çağırıyor.

BitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes, Yatırımcılara Memecoinleri Çok Çabuk Gözden Çıkarmamalarını Tavsiye Ediyor

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı özel bir röportajda Hayes, memcoinlerin blockchain ağlarına potansiyel faydalarını vurguladı.

Bazıları onları “aptal ve değersiz” olarak görse de, memecoinlerin aslında kripto alanına dikkat ve yetenek çekmede çok önemli bir rol oynadığını savundu.

Hayes, “Bu tür şeyleri aptalca ve değersiz olarak nitelendirebilirsiniz, ancak alana dikkat ve daha fazla mühendis getiriyorsa, bu zincirin kendisi için olumlu bir değerdir” dedi.

Ayrıca, bu kültürel fenomeni kucaklayabilen ağların önemli bir değer kazanacağını vurgulayarak Solana ve Ethereum’u başlıca örnekler olarak gösterdi.

İlgili Haber  Sahibinin Binance Olduğu Düşünülen Kripto Para Borsası, Aniden Faaliyetlerini Sonlandırma Kararı Aldı

Gerçekten de memcoinlerin blok zinciri ekosistemleri üzerindeki etkisi kayda değer olmuştur. Geçen yıl Solana, Kasım ayındaki memecoin çılgınlığının ardından ağ faaliyetlerinde bir artış yaşadı ve ağda çok sayıda projenin başlatılmasına yol açtı.

Benzer şekilde Bitcoin, BRC-20 token dalgasının ağa akın etmesinin ardından artan geliştirme faaliyetlerine tanık oldu.

Raoul Pal, Hayes’in duygularını yineleyerek memecoinlerin genç kripto yatırımcılarına hitap etmeye devam edeceğini ve Z kuşağı ile Y kuşağı arasında yaygın olan “oyun zihniyetinden” yararlanacağını öngördü. Memecoin ticaretini bir tür finansal oyuna benzetti.

Artan popülaritesine rağmen memecoinleri kötüleyenler de yok değil. ABD’li bir yatırım firması olan Franklin Templeton, bir yatırımcı notunda, memecoinlerin temel değer veya fayda eksikliği nedeniyle önemli riskler oluşturduğu konusunda uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail