Bitcoin

BitMEX Yöneticilerinden Birisi Daha Teslim Olmayı Seçti: BTC Fiyatı Bu Yüzden mi Düşüyor?

Bitcoin fiyatı haftaya düşüşle başlamışken BitMEX yöneticilerinden kötü haber geldi.

Dünyanın en büyük kripto para türev ürün borsası BitMEX, açılan soruşturmadan beri devamlı olarak yöneticileri ile ilgili sıkıntılar yaşıyor. BitMEX’in ABD tarafından aranan dört yöneticisinden birisinin daha ise bu sıkıntılar sonrasında teslim olmayı seçtiği ortaya çıktı.

İlgili Haber
ABD Hükümetinin Suçlamaları Koltuğu Götürdü: BitMEX'in CEO'su Değişti!

BitMEX Kurucu Ortağı Teslim Oluyor

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre BitMEX kurucu ortaklarından Ben Delo, kısa süre içerisinde New York’a gidip yetkililere teslim olacak. Bloomberg haberine göre aslında Delo’nun mahkemesi 15 Mart tarihinde uzaktan gerçekleştirildi ve kendisinin 20 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakılması kararlaştırıldı.

Şu an İngiltere’de bulunan Delo’nun teslim olma şartlarının ise Şubat 2021 döneminde ABD’li yetkililer ile konuşulduğu vurgulandı. Delo, FBI ve ABD Sınır Güvenliği yetkilileri ile koordineli yapılan bir çalışma sayesinde ABD’ye giriş yapabilecek.

Şu an için İngiltere’de seyahat yasağı olmasına rağmen yapılan bu ayarlama Delo’nun ABD’ye girişini sağlayacak.

Delo’yu temsil eden avukat Rachel Miller konu hakkında yaptığı açıklamada kendisine yönelik suçlamaların yersiz olduğunu ifade etti. Ben’in kendisini savunup mahkemede adını aklamak istediğini belirten Miller, zafere ulaştıklarının da altını çizdi.

Delo ve diğer BitMEX yöneticileri Arthur Hayes, Samuel Reed ve Greg Dwyer ise ABD’nin kara para aklamayı önleme yasalarına uymamakla suçlanmıştı. Bitcoin fiyatının geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Arthur Hayes’in teslim olacağı haberinden sonra düşüşü ile bugünkü Delo haberi ile düşüşü ise tesadüf değil gibi gözüküyor. Arthur Hayes’in 6 Nisan tarihinde teslim olacağı belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu