BitcoinHaberlerKripto Para

Block’un Cash App Uygulaması Bitcoin Lightning Network’ü Kullanıma Sunuyor!

Lightning Network ile Cash App kullanıcıları ücretsiz Bitcoin gönderebilecek.

Twitter CEO’luğundan ayrılan Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Block (eski adıyla Square), Bitcoin işlemlerini hızlandıran bir katman-2 çözümü olan Lightning Network’ü önümüzdeki haftalarda ABD’deki kullanıcıların kullanımına sunuyor.

Block tarafından geliştirilen bir mobil ödeme uygulaması olan Cash App tarafından entegre edilecek olan Lightning Network özelliği, tüm ABD’li Cash App kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Yeni entegrasyon ile birlikte Cash App uygulaması, müşterilerin dünyadaki herhangi birine saniyeler içinde ücretsiz olarak Bitcoin göndermesine imkan sağlayacak.

Cash App yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzdeki haftalarda, ABD’deki Cash App müşterileri, dünyanın herhangi bir yerindeki herkese ücretsiz olarak Bitcoin göndermek için Lightning Network’ü kullanabilecek.

Kullanıcılar Cash App’ten herhangi bir harici uyumlu cüzdana, bir arkadaşa, aile üyelerine veya Lightning Network ödemelerini kabul eden herhangi bir satıcıya Bitcoin gönderebilir.”

Jack Dorsey’in Square şirketi (şimdiki adı ile Block ) müşterilerine Lightning Network özelliğinin Cash App uygulamasına entegre edileceğini ilk olarak 2019 yılında duyurmuştu.

2019 yılından bu yana kullanıcılara yavaş yavaş sunulan bu özellik için şirketten henüz bir resmi açıklama gelmedi. Şirket sadece sunumun önümüzdeki haftalarda tamamlanmasının beklendiğini ve tüm ABD Cash App müşterilerine ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu