bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analisti: "Bitcoin - FED Savaşını BTC Kazanacak!"

Bloomberg Analisti: “Bitcoin – FED Savaşını BTC Kazanacak!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in kıdemli analisti Mike McGlone dün katıldığı Wolf of All Streets podcastinde Bitcoin hakkındaki beklentilerini paylaştı.

FED‘in yükselen enflasyona karşı ilerleyen aylarda uygulayacağı para politikası nedeniyle hisse senetlerinde bir düşüş yaşanacağını düşünen ünlü analist, bu düşüşten Bitcoin’in de dahil olmak üzere kripto para piyasasının olumsuz yönde etkileneceğini söyledi.

Mike McGlone, FED’in faiz artırımı ve varlık alımlarını azaltması yoluyla uygulayacağı sıkı para politikası sonucunda Bitcoin gibi riskli varlıklara olan ilginin azalabileceğini düşünüyor.

Bitcoin Kazanacak!

Aylardır FED ile uğraşmayın dediğini belirten McGlone, sözlerine şu şekilde devam etti:

“FED ile bir savaş içinde bulunan uzun vadeli risk varlıkları içinde kripto paralar da bulunuyor ve kripto paralar en riskli varlıklarıdır.

Ancak burada önemli olan ise kripto paralar arasında en az riskli olanı Bitcoin’dir.”

FED’in para politikalarındaki belirsizliğin sona ermesinden sonra Bitcoin’in bu süreçten çok daha güçlü çıkacağını iddia eden Bloomberg analisti, Bitcoin söz konusu olduğunda hep bir umut ışığı olduğunu söyledi:

“İşte benim tahminim: Hisse senedi piyasalarında yaklaşık olarak % 10-20 arasında bir düzeltme görebiliriz. Böylelikle tüm korelasyonlar eşitlenir ve genellikle sistem bu şekilde çalışır. Bitcoin ise bu durumdan daha güçlü çıkar.”

FED’in sıkı para politikası nedeniyle Bitcoin‘de kısa vadede aşağı yönlü hareketler görünebileceğini belirten ünlü analist, yatırımcıların endişeye kapılmaması gerektiğini, sonunda kazananın Bitcoin’in olacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları