BitcoinHaberlerKripto Para

Bloomberg Analistleri Bitcoin’i Değerlendirdi! Ayı Mı Boğa Mı?

Bloomberg Bitcoin'in fiyat hareketlerini değerlendirdi.

Kasım 2021’de 69.000$’lık ATH’sine ulaşan Bitcoin (BTC) 2022 yılında başarılı bir performans gösteremese de son günlerde toparlanmaya başladı.

Yatırımcılar BTC’deki bu yükselişin devam etmesini beklerken Bloomberg analistleri Bitcoin’in ne yönde hareket edeceğini değerlendirdiği bir rapor yayınladı.

Bitcoin’de yaşanan yükselişin, yeni bir düşüşün habercisi olabileceğini dile getiren Bloomberg analistleri,  “Bitcoin’de yaşanan toparlanma, düşüşün son bulduğuna dair düşüncelerin aksine yeni bir düşüş öncesi yükseliş olabilir” dedi.

Raporda Bitcoin’in önceki fiyat hareketlerine dikkat çekilerek BTC’nin 29.000$’lık destek seviyesini koruyamadığı taktirde 22.130$’a kadar düşebileceği belirtildi.

Bloomberg Intelligence kıdemli analisti Jamie Douglas Coutts, Bitcoin’in 30.000$’lık seviyeyi koruyabildiği taktirde yükselebileceğini savundu:

“Bitcoin psikolojik olarak önemli olan 30.000$ seviyesini tutabilirse, 40.000$’lık direnç seviyesine kadar yükselebilir.

Teknik olarak, 29.000$’lık desteğin altında gerçekleşecek bir kırılma, bir sonraki desteğin Mayıs ayındaki en düşük seviye 25.424$’a, ardından 200 haftalık MA olan 22.130$’a gelebileceği uğursuz ikili tepe modeline işaret edebilir.”

Değerlendirmelerine devam eden Coutts, 2022 yılının ikinci yarısında deneyimli yatırımcıların dikkatlerini Bitcoin halving’e çevireceklerini iddia etti:

“Bitcoin genellikle her yarılanmadan (halving) sonraki 12 ayda en güçlü performansı gösteriyor.”

30.000$’lık seviyede yatay hareketlerine devam eden Bitcoin son bir haftada yaklaşık %5 oranında artış kaydederek 30,390$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet suphi

Boğamı ne boğası kardesim 8 aydır düşüyor..Ayı oglu ayı sezonu içindeyiz daha çok düser Bitcoin saçmalık inanmayın böyle seylere çıkmaz o Yalanlarla ilerleyen bir sistem yok nasdaq yok o yok bu senın nasdaq ile ne alakan var orası farklı borsa burası farklı borsa saçma sapan seylerle düşüyor diyorlarda işin aslı insanları kandırmak… bir sey 8 aydır 1 yıldır düseer mi daha ne kadar düşeceğide belli değil..hahahha içerde kalmayın


Başa dön tuşu