HaberlerNFT

Bored Ape Yacht Club Hack Saldırısının Ardından Konuşan Kurucu, İlginç Bir Suçlama Yaptı!

Bored Ape Yacht Club kurucusu Gordon Goner, yaşanan hack olayının ardından ilginç bir suçlamada bulundu.

Popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun kurucularından biri, sunucusunun ele geçirilmesi ve kullanıcılardan 200 Ethereum (358.962 dolar) değerinde NFT’nin çalınmasının ardından Discord’a sert tepki gösterdi.

BAYC Kurucusu Goner, Discord’un Kendileri İçin Uygun Olmadığını Söyledi

BAYC koleksiyonu kurucusu Gordon Goner, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, kripto para topluluğu arasında popüler Discord uygulamasının “Web3 toplulukları için uygun olmadığını” belirtti. “Güvenliği ilk sıraya koyan daha iyi bir platforma ihtiyacımız var” diye de ekledi.

BAYC, söz konusu hack olayının ardından yaptığı açıklamasında çalınan NFT’leri doğrulamış ve “ekibin duruma çabuk bir şekilde el attığını” söylemişti.

Kripto Para Topluluğu, Büyük Suçun Hacklenen Kişilerde Olduğunu Düşünüyor

NFT koleksiyonunun arkasındaki ekip olan Yuga Labs, olayı araştırdığını açıkladı. Ancak kripto topluluğundaki bazı kişiler, saldırının BAYC Discord kullanıcılarının hatası olduğunu söyledi.

Analist OKHotshot, “Kullanıcılarınızın sosyal mühendisliğe maruz kaldıkları, DM’leri açık bıraktıkları ve kimlik avı bağlantılarına tıkladıkları için Discord’u suçlamayın” diye yazdı. OKHotshot ayrıca, BAYC kullanıcılarının suçlama yapmadan önce Discord’u kullanmayı öğrenmelerini tavsiye etti.

İlgili Haber
Bu Altcoin Projesinin Discord Kanalları Yine Hacklendi: Yüklü Miktarda Varlık Çalındı!

NFT koleksiyonu OpenAvatar’ı kuran geliştirici Cory.eth ise kullanıcıların “yalnızca teknolojiyi daha iyi kullanmalarının yeteceğini” açıkladı.

Bilindiği üzere BAYC, Ethereum Blockchain’i üzerinde ilginç maymun resimlerinden oluşan son derece popüler bir NFT koleksiyonu olarak tanınıyor. Eminem, Madonna ve milyarder işadamı Mark Cuban gibi zengin ve ünlü kişiler bu NFT’leri kullanıyor.

Bored Apes sahipleri, NFT’ler hakkında tartışabilecekleri özel bir Discord kanalına erişim hakkına sahipler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu