Bitcoin

BTC 8000 Doların Altına Geriledi, Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatının 8.000 doların altına gerilemesi ve bir gün içerisinde kazandığı kadar kayıp yaşatması yatırımcıları kızdırdı.

Kripto para birimi yatırımcıları son 1 gün içerisinde yaşanan olaylardan dolayı Bitcoin’in yükseleceğini ve özellikle de ABD’nin İran’a savaş açacak olduğu tehdidi dolayısı ile yükselişlerin büyük çaplı olacağını düşünmüşlerdi. Bazı yatırımcılar milyonlarca dolarlık Bitcoin satın alırken bugün bekledikleri olmadı ve ABD ‘barışı tesis etme’ yolunu tercih etti.

ABD’nin bu adımı tüm piyasalarda değer kayıpları yaşatırken, özellikle de kripto para birimi ve altın fiyatlarında ciddi düşüşler gözlemlendi.

Yatırımcılar 8.400 dolar seviyesinden bugün gün içerisinde yatırım yapmışlardı ve özellikle gece saatlerinde yapılan yatırımların oranı daha yüksekti.

7.900 dolara gerilemesinden dolayı Bitcoin sahiplerinin bir süre daha zararlarını çıkaramayabilecek oldukları tahmin ediliyor olsa da kesin olarak fiyatın daha çok düşüp düşmeyecek olduğu merak konusu.

Analistler bu süreçte 7800 ila 7900 dolar seviyelerinin önemli destek seviyeleri olduğunu ve bu seviyelerin altına düşülmesi durumunda tekrar 6800 dolarların test edilebileceğini ifade ediyor.

Destek ve direnç seviyelerine göre alım satım yapılmasını öneren uzmanlar, panik satış ve fırsatı kaçırma korkusu ile bilinçsizce alış yapmanın büyük zararlar yaşatabileceğinin altını çiziyor. ABD’nin açıklamalarından sonra düşüş yaşayan BTC, her ne kadar kısa vadede düşüş yaşamış olsa da orta ve uzun vadede ciddi yükselişlere gebe durumda.

Öte yandan kısa vadeli yatırımlarda nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu