BitcoinHaberler

Bu 3 İndikatör, Bitcoin (BTC) İçin Önemli Bir İpucu Veriyor!

Son dönemde çok sert bir düşüş yaşayan lider kripto para birimi BTC, bu 3 indikatöre göre artık durabilir!

Bitcoin (BTC), 69.000 dolar rekoruna ulaşmasından bu yana dalgalı bir grafik çizse de grafiğin sonu genelde düşüş odaklı oldu. 26.700 dolara kadar gerileyen BTC, LUNA krizini aştıktan sonra ise yeniden 30.000 dolara kadar yükseldi. Lider kripto para birimi şimdi ise dip noktaya gelme sinyalleri veriyor.

İlgili Haber
Binance CEO'su: "Luna ve UST Mağduriyetinde Öncelik Küçük Yatırımcının"

BTC, Güçlü Destek Noktasında

Bitcoin için özellikle 3 önemli sinyal, dip noktanın geldiğini ve buradan bir nebze de olsa yükseliş görülebileceğini göstermekte. Bunların ilki ise BTC/Altın oranı olarak biliniyor. Ünlü ekonomist Jurrien Timmer tarafından da aktarılan bilgilere göre, BTC/Altın oranı önemli bir destek noktasında. Yerel bir tepe noktasından düşüş yaşayan bu oran, şimdi ise satış baskısının dindiğini göstermekte.

Bir diğer önemli indikatör ise BTC’nin “güçlü” mü yoksa “zayıf” ellerde mi tutulduğuna işaret ediyor. Dormancy Flow olarak da bilinen indikatör, 2014 ve 2018 yıllarındaki dip noktalardan sonraki en düşük seviyede yer alıyor. Bu da şu an “güçlü” ellerin yani çok eski yatırımcılar ile balinaların BTC tuttuğunu göstermekte. Geri kalan kısa vadeli yatırımcılar ise zaten satış yapmış durumda.

Bitcoin fiyatında %60’lık düşüş yaşanmasına rağmen uzun vadeli yatırımcılar da satış yapmadı. Fidelity’nin uzman analisti Timmer da bu 3 faktöre değinerek, BTC’nin şu an çok güçlü bir destek noktasında olduğunu belirtti. Timmer yükseliş ifadesini kullanmasa da güçlü destek genellikle yükseliş ile sonuçlanır.

İlgili Haber
Bitcoin'de Tüm Dipleri Bulan İndikatör Alım Bölgesinde!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu