Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin Yeni Güncellemesini Tanıttı: Fiyatında Ralli Başladı!

Bu Altcoin Yeni Güncellemesini Tanıttı: Fiyatında Ralli Başladı!

Takip et

Polkadot (DOT), platformunda büyük değişiklikler yapmaya devam ediyor. Altcoin, yaptığı açıklamasında XCM sisteminin hayata geçtiğini duyurdu.

Polkadot’un XCM Sistemi Parachain İletişimini Güçlendirmeyi Amaçlıyor

Kısa bir süre önce Polkadot protokolünde aktive edilen XCM, farklı Parachain’ler arasındaki iletişime yardım edecek bir mesajlaşma sistemi olarak tanımlandı. Twitter’dan yeni sistemi tanıtan altcoin resmi hesabı, şu açıklamaları yaptı:

“Topluluk oylamasından geçmesinin ardından 0.9.19 versiyonu Polkadot üzerinde aktive edildi. Bu yükseltme ile birlikte XCM üzerinden Parachain’ler arası mesajlaşma hayata geçti.”

Paylaşılan detaylı blog yazısında Polkadot, XCM’nin zincirler arası olmasının yanında konsensüsler arası çalışan da bir platform olduğunu söyledi. Sistemin amacının zincirler, paletler ve akıllı sözleşmeler ve buna ek olarak Blockchain köprüleri arasında iletişim sağlamak olduğu bildirildi.

Polkadot buna ek olarak Statemint olarak adlandırılan ve farklı kuruluşların varlıklarını Polkadot ağına aktarmalarını sağlayan Parachain üzerinde de güncellemeler yaptıklarını açıkladı. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcıların kendi NFT’lerini mint edebilecekleri söyleniyor.

Güncelleme duyurusunun ardından DOT fiyatında yaşanan artışı gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Altcoinin Ekosistemi Genişliyor

DOT ağı her ne kadar büyümeye devam etse de yeni verilere göre altcoinin ağ performansı son birkaç aydır yatay performans izlemeye devam ediyor. Analiz platformu Messari’nin verilerine göre Polkadot’un kullanıcı sayısı geçtiğimiz yıl %131 yükseliş gösterdi. Bununla birlikte yükselişin ardından önemli de düşüş gerçekleşti.

Diğer taraftan DOT yatırımcılarının sayısı ise 2021 ve 2022 yıllarında her ay artış gösterdi. Analistlere göre fiyatında düşüş yaşasa bile yatırımcı sayısındaki bu artış Polkadot’a olan ilginin halen devam ettiğine dair ipucu veriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları