HaberlerKripto ParaNFT

Bu Kripto Para Aramaları Google Trends’de Rekor Kırıyor!

NFT aramaları kripto para aramalarını geride bıraktı.

Dijital sanal olarak adlandırılan ve birçok küçük yatırımcının mesafeli durduğu NFT’lere olan ilgi artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Google Trends verilerine göre NFT aramalarında büyük bir artış yaşanmıştı.

Mart ayının ardından sonra yükselişine hız kesmeden devam eden NFT’ler Eylül ayında Google aramalarında bir kez daha kripto para birimi aramalarını geride bıraktı.

Google Trends verilerine göre geçen yıl Google’da yapılan “NFT” aramalarında Çin, Singapur ve Hong Kong ilk üç sırada yer aldı.

100 puanlık Google arama indeksine göre Çin 100 puan alırken Singapur 67, Hong Kong ise 62 puan aldı. NFT aramalarında bu ülkeleri sırayla Venezuela, Filipinler, Kıbrıs, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri takip etti.

 

Çin’deki Bitcoin Yasakları NFT Aramalarında Etkili Mi?

Bankless Times yazarı Khashayar Abbasi, dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’deki Bitcoin yasaklarının NFT aramalarında artışa sebep olduğunu düşündüğünü söyledi.

Çin’in e-ticaret alanındaki dev ismi Alibaba’nın da kendi NFT pazarını kurduğuna dikkat çekerek:

“Çin kısa süre önce kripto para ticaretini yasakladı. Bu da kripto meraklısı yatırımcıların NFT’lere geçmesine neden olmuş olabilir. Alibaba’nın NFT pazarına girmesi bu sektörün Çin’deki popülaritesinin artmasına katkıda bulundu.”

Abbasi, ayrıca Asya ülkelerinin batılı ülkelere kıyasla nakitsiz ve dijital ödeme sistemlerine daha alışkın olmasından dolayı NFT’leri benimsemelerinin de kolay olmasının beklenebileceğini dile getirdi.

NFT çılgınlığı hız kesmeden sürmeye devam etse de kendi NFT pazarını oluşturan Binance CEO’su CZ katıldığı bir röportajda bazı NFT’lerin değerinin sıfırlanacağını düşündüğünü söylemişti.

İlgili Haber
NFT'lere Yönelik Google Aramalarında Yüzde 300 Artış Görüldü!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu