Kripto HaberleriBorsaBu Kripto Para Borsası, Batık Şirketlerin Varlıklarını Satın Almakla İlgilendiğini Açıkladı!

Bu Kripto Para Borsası, Batık Şirketlerin Varlıklarını Satın Almakla İlgilendiğini Açıkladı!

Takip et

Kripto para borsası CrossTower Inc. iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital’in varlıkları için yaptığı teklifin ötesinde başka satın almalar yapmayı düşünüyor.

FTX’in Aradan Çıkmasıyla Voyager’ın Kripto Para Dünyasındaki Talipleri Artıyor

Şirketin Voyager ile ilgili teklifi, Bitcoin borsası FTX’in çöküşünün ardından asıl alıcının ortadan kalkmasının ardından gelmişti.

CrossTower, Voyager için yeni teklifleri yeniden canlandıran veya araştıran birkaç şirket arasında yer alıyor.

CoinDesk’in haberine göre, konuya yakın bir kişi, varlık yöneticisi Wave Financial’ın bir önceki açık artırmaya katıldıktan sonra sürece geri dönmeyi değerlendirdiğini söylerken, kripto borsası Binance’in ABD kolunun da yatırım ile ilgilendiği şirket CEO’su CZ tarafından teyit edilmişti.

FTX, Eylül ayında Voyager’ın varlıklarını satın almak için haftalar süren bir açık artırmayı kazanmış, ancak Voyager’ın ana iflas avukatı, FTX’in bu ay Chapter 11 iflas başvurusunda bulunmasının ardından anlaşmanın artık devam etmeyeceğini söylemişti.

Satışa yaklaşık 1.4 milyar dolar değer biçilmişti ve bunun 51 milyon dolarının FTX tarafından nakit olarak ödenmesi bekleniyordu.

İlgili Haber
Binance'in 1 Milyar Dolarlık Fonuna Katılacak Şirketler Açıklandı: 3 Altcoin de Var!

CrossTower, süreçle ilgili yasal gereklilikleri gerekçe göstererek Voyager’a verdiği teklif ya da finansman ortakları hakkında ayrıntı vermeyi reddetti.

CrossTower, Coinbase’deki yaklaşık 1 milyar dolar ve Bitstamp’taki 67.4 milyon dolara kıyasla, günlük hacimde yaklaşık 21.700 dolar gösteren verileriyle diğer küresel emsallerinden çok daha küçük.

Kripto paralardaki mevcut ortamın CrossTower’ın satın almalara yönelik risk iştahını değiştirip değiştirmediği sorulduğunda CEO Kapil Rathi, genel piyasa duyarlılığı bozulduğu için firmanın yatırımcılarının “temkinli” olduğunu söyledi.

CrossTower Başkanı Kristin Boggiano, firmanın ve destekçilerinden birkaçının kendi kurtarma girişim fonlarını kurmayı düşündüklerini söylerken, Rathi CrossTower’ın şu anda Binance’in çabalarına katkıda bulunmayı planlamadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları