Haberler

Bu NFT Projesi Rekor Kırdı: Kısa Sürede 10 Kat Değerlendi!

Kripto para sektöründeki furyaları takip etmek kesinlik ciddi bir efor gerektiriyor. Sektörde neredeyse her hafta yeni bir trend kendini ortaya koyuyor ve DeFi dünyası hızla değişiyor.

DeFi dünyası hızla değişirken ilk başta DeFi uygulamaları, daha sonra NFT’ler, bunun devamında metaverse projeleri ve şimdi de DAO projeleri ortaya çıktı. Merkeziyetesiz otonom organizasyonlar yani DAO’lar, aslında topluluğun bir araya gelerek bir şeyler inşa etmesi olarak tanımlanabilir.

Kısa süre önce ABD Anayasasının ilk yazılı halini satın almak için hayata geçirilen ConstitutionDAO, ne yazık ki çok az bir farkla bunu kaçırdı. Buna rağmen 40 milyon doların üzerinde fon toplandı.

Şimdi ise gündemde olan DAO projesi CityDAO olarak aktarılmakta. Vitalik Buterin’in de “vatandaşlık” aldığı CityDAO, ABD’nin Wyoming bölgesinde resmen bir toprak satın alımı yaptı. Günlerde 0,25 ETH fiyatında dolaşan CityDAO vatandaşlığı, aslında teknik olarak bu projeye dahil olmayı gösteren bir blockchain tabanlı kayıt. CityDAO vatandaşlık satışlarının dip fiyatının ise 1 hafta gibi kısa bir sürede 2 ETH seviyesine çıktığı görülüyor. Bu da çok kısa sürede söz konusu vatandaşlık hakkının 10 kat değerlendiğini göstermekte.

Tabii ki bu çılgınlığın yaşanmasını sağlayan bir diğer önemli etmen, Wyoming içerisindeki yasalar oldu.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu