Kripto HaberleriAnalizBu On-Chain Verilerine Göre Bitcoin'de (BTC) Dip Yaklaşıyor!

Bu On-Chain Verilerine Göre Bitcoin’de (BTC) Dip Yaklaşıyor!

Takip et

Kripto para piyasası hareketli geçen Kasım ayının ardından yılın son haftalarına nispeten daha sakin başladı. Yeni on-chain göstergelerine göre lider kripto para birimi Bitcoin’de dip yaklaşıyor.

Kripto araştırma firması Cariole Investments uzmanları, bazı zincir üstü verilere dayanarak BTC’de dip seviyenin yakın olduğunu savundu.

Bitcoin Fiyatı Maliyetin Altına Geriledi

Bitcoin madencilerinin elektrik, tehçizat giderleri ve madencilik zorluğu üzerinden hesaplanan BTC maliyeti, Kasım ayında tarihsel olarak dördüncü kez piyasa değerinin altına geriledi. Bu durum, madencilerin bir süreliğine zararına çalıştığı anlamına geliyor.

Uzmanlar, bundan dolayı geçtiğimiz günlerde BTC tarihinin en büyük üçüncü madenci satış baskısının gerçekleştiğine dikkat çekti. Bu veriler olumsuz gibi gözükse de benzer durum en son yaşandığında BTC fiyatı 2$ ve 290$ seviyesindeydi. Kısacası madenciler bir satış baskısı oluştursa da kripto paraların geleceği bundan etkilenmiyor.

Fiyat Düşse De HODL Edenler Artıyor

İlginç bir şekilde bu yıl yaşanan ayı piyasasında Bitcoin değer kaybetse de yatırımcılar HODL etmeye devam etti. Glassnode verilerine göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları şu anda zararda oturuyor. NUPL verisi, tarihin en büyük dördüncü düşüşünü yaşayarak kırmızı seviyeye geriledi.

Uzmanlar, geçmişte uzun vadeli yatırımcıların yaşadığı zarar döneminin ardından büyük bir rallinin gelmiş olmasına dikkat çekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları