Ana SayfaAltcoinBu Stablecoin ABD'li Dev Bankayla Ortaklık Kurduğunu Açıkladı!

Bu Stablecoin ABD’li Dev Bankayla Ortaklık Kurduğunu Açıkladı!

Takip et

USDC dağıtıcısı Circle’ın Salı günü yaptığı açıklamaya göre, New Jersey, Florida ve Ohio’da da şubeleri bulunan ve New York eyaleti merkezli bir topluluk bankası olan New York Community Bank, USD Coin (USDC) stablecoin’inin arkasındaki rezerv varlıkların bir kısmı için bir saklama kuruluşu olarak hizmet verecek.

Yapılan açıklamaya göre iki şirket ayrıca “yetersiz hizmet alan ve bankasız topluluklar için düşük maliyetli finansal çözümler” üzerinde çalışacak.

Ortaklık, Circle’ın kripto para piyasasında yeterince temsil edilmeyen finansal kurumları piyasaya dahil etme ve rezervlerinin bir kısmını ülkedeki azınlıklara ait mevduat kurumlarına tahsis etme çabasının bir parçası olarak görülüyor.

İlgili Haber
Circle, Euro Destekli Stablecoini Piyasaya Sürdü!

USDC Stablecoini, Diğerlerine Göre Daha Tutucu Rezerv Seçimleri Yapıyor

Bilindiği üzere USDC stablecoini, daha çok geleneksel bankalarla çalışıyor ve rezerv seçiminde daha tutucu hamleler yapıyor.

Şirket yalnızca ABD doları cinsinden nakit ve kısa vadeli ABD devlet tahvilleri tutarak rakiplerinden ayrılıyor. Tether’in USDT’sinden sonra 55 milyar dolarlık dolaşım arzıyla ikinci en büyük stabilcoin olma özelliği taşıyor.

Şirket ayrıca Terra Blockchain’i tamamen sıfıra inmesinin ardından USDT’nin pazar payının bir kısmını da ele geçirmişti.

Bu ilkbaharın başlarında Circle, ABD’nin en eski ve en büyük gözetim bankalarından biri olan BNY Mellon’un USDC rezervleri için birincil gözetimci olacağını duyurmuştu.

NYCB, web sitesine göre 61 milyar dolarlık varlığı yöneten nispeten küçük bir banka. Buna karşılık, BNY Mellon’un yönetim altındaki varlıkları 45 trilyon dolar seviyesinde.

Bununla birlikte Circle, zaman içerisinde “milyarlarca dolar varlığı” normalden daha az temsil edilen finansal kuruluşlara taşımak istediğini bildirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları