Kripto HaberleriHaberlerBu Ülkenin Düzenleyici Kurumu Kripto Paraları Kabul Etmeye Hazırlanıyor!

Bu Ülkenin Düzenleyici Kurumu Kripto Paraları Kabul Etmeye Hazırlanıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bireysel yatırımcıların kriptoya yatırım yapmasına izin verilip verilmeyeceği konusunda görüşmeler yapıyor.

SFC 1 Haziran’dan önce, faaliyet gösteren herhangi bir kripto para ticaret platformunun lisanslı olması ve lisanssız işlemlerin Hong Kong’daki işlerini sonlandırması gerekiyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) Kripto Paraları Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) bugün sanal varlık ticaret platformlarının operatörleri için önerilen gereklilikler hakkında bir müzakere başlattı.

SFC Yaptığı Açıklamada Şunları Söyledi:

Hong Kong’da faaliyet gösteren veya Hong Konglu yatırımcılara aktif olarak pazarlama yapan tüm merkezi sanal varlık alım satım platformlarının, 1 Haziran 2023 tarihinde yürürlüğe girecek yeni bir lisanslama rejimi kapsamında SFC tarafından lisanslanması gerekecektir.

SFC’nin sanal varlık alım satım platformları için önerdiği düzenleyici gereklilikler, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği kapsamındaki mevcut rejimin düzenleyici gerekliliklerine dayanmaktadır.

Müzakerenin bir parçası olarak SFC, özellikle lisanslı platform operatörlerinin bireysel yatırımcılara hizmet vermesine izin verilip verilmeyeceği ve eğer izin verilecekse, müşterilerin işe alımında ve token kabulünde uygunluğun sağlanmasını içeren önerilen sağlam yatırımcı koruma önlemlerine ek olarak uygulanacak önlemler hakkında görüş istemektedir.

İlgili Haber
İnternetin Mucidi Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ''Kumar Kadar Tehlikeli!''

SFC İcra Kurulu Başkanı Julia Leung, “2018’den bu yana felsefemiz olduğu gibi, sanal varlık ticaret platformları için önerdiğimiz gereklilikler, ‘aynı iş, aynı riskler, aynı kurallar’ ilkesini izleyerek yatırımcıları korumak için sağlam önlemler içermektedir”dedi.

“Son zamanlarda yaşanan kargaşa ve dünyanın önde gelen bazı kripto ticaret platformlarının çöküşü ışığında, yatırımcıların yeterince korunmasını ve temel risklerin etkili bir şekilde yönetilmesini sağlamak için sanal varlık alanında düzenleme yapılması konusunda küresel çapta düzenleyiciler arasında açık bir fikir birliği vardır.”

Önceden var olan platformlar  dahil olmak üzere, lisans başvurusunda bulunmayı planlayan sanal varlık ticaret platformlarının operatörleri, yeni rejime hazırlanmak için sistemlerini ve kontrollerini gözden geçirmeye ve revize etmeye başlamalıdır.

Lisans başvurusunda bulunmayı planlamayanlar ise Hong Kong’daki işlerini düzenli bir şekilde kapatmak için hazırlıklara başlamalıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları