coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBu Ülkenin Merkez Bankası Başkanından Kripto Para Uyarısı: 'Kripto Paralar Gerçek Paranın...

Bu Ülkenin Merkez Bankası Başkanından Kripto Para Uyarısı: ‘Kripto Paralar Gerçek Paranın Yerini Tutamaz!’

Yeni Zelanda Merkez Bankası Başkanı Adrian Orr, kripto paralar, özellikle de stablecoinler konusunda sert bir uyarıda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yeni Zelanda Merkez Bankası Başkanı Adrian Orr, kripto paralar, özellikle de stablecoinler konusunda sert bir uyarıda bulunarak bunların geleneksel itibari paranın yerini tutamayacağını belirtti.

Yeni Zelanda Merkez Bankası Başkanı Stablecoinleri ‘Oksimoron’ Olarak Eleştirdi

Bugün Wellington’da bir parlamento komitesine konuşan Orr, stabilcoinleri “en büyük yanlış isimlendirmeler” ve “oksimoronlar” olarak tanımladı. ” Stablecoinlerin istikrarlı olmadığını vurguladı. Sadece o stabilcoini sunan kişinin bilançosu kadar iyidirler,”dedi.

Başka bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto para tokenı olan stabilcoinler, değerlerini korumak için büyük rezervlere dayanır.

Bununla birlikte, geleneksel finans dünyasındaki sorunlardan etkilenebilirler ve bu da gerçek dünya piyasalarını potansiyel olarak istikrarsızlaştırabilecekleri endişelerine yol açar.

Merkez bankalarının bağımsız dijital para birimlerinin küresel finans sistemine zarar verebileceğinden endişe edip etmedikleri sorulduğunda Orr olumlu yanıt verdi.

İlgili Haber  ABD'de Kurumsal Yatırımcılara Kripto Paralar Soruldu: Ne Kadarı Kriptoya Yatırım Yapacak?

“Cevap evet, ciddi anlamda endişeliyiz” dedi. “Çoğunlukla, merkez bankası nakit parasına alternatif olduğu iddia edilen bu paralar için teneke kutunun üzerinde reklamı yapılan şey tenekenin içinde olan şey değildir.”

Orr ayrıca Bitcoin hakkında da yorumda bulunarak, insanların bu şekilde kullanmaya çalışmasına rağmen Bitcoin’in bir değişim aracı, bir değer deposu ya da bir hesap birimi olmadığını belirtti.

“Başka amaçları da var ama hiçbir şekilde merkez bankası parasının yerini tutmuyor, hatta ona bir iltifat bile değil” diye ekledi.

Yeni Zelanda doları gibi itibari para birimlerinin, parlamentonun desteğine ve düşük ve istikrarlı enflasyonu sürdürmek için bağımsız bir merkez bankası gibi güvenilir bir kuruma sahip oldukları için var olduklarını da açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail