Ethereum

Vitalik Buterin: Ağ Saldırıları Olabilir, Bunları Engellememiz Gerek

Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin, Bitcoin ve Ethereum ağına büyük devletler ve hacker gruplarının saldırabilecek olduğunu ve buna karşı önlemler almak zorunda olduklarını açıkladı.

Nexo

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, kripto para birimlerinin gelecekte olası büyük hacker gruplarının veya olası büyük devletlerin siber birimlerinin saldırısına uğrayabilecek olduklarını ve buna karşı daha çok fazla önlemler almak zorunda olduklarını açıkladı. ABD ve Rusya ile Çin gibi siber birimlerin bulunduğu büyük devletler her türlü saldırıları düzenlemekte üstlerine yok ve bu konuda oldukça başarılılar. Ağın çökmesi ile sonuçlanabilecek bu tür kötü eylemlerin engellenmesi için daha iyi güvenlik önlemlerinden söz eden Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, bunu da kendilerinin yapabilecek olduğunu açıkladı.

Gelecekte ETH’nin BTC’ye göre daha güvenli olacağını ve daha fazla insan tarafından bu sebeple de tercih edilebilecek olduğunu açıklayan Buterin, yatırımcıların güvenliği için çalıştıklarını açıkladı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı