Kripto HaberleriEkonomi"Büyük Short'çu" Michael Burry'den Aylar Sonra Paylaşım: "Sat Demekle Hata Yaptım"

“Büyük Short’çu” Michael Burry’den Aylar Sonra Paylaşım: “Sat Demekle Hata Yaptım”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2008’deki konut krizini önceden tahmin eden ve “The Big Short” filminde canlandırılan hedge fon yöneticisi Michael Burry, bu yılın başlarında yatırımcılara ciddi bir uyarıda bulunduktan sonra piyasa konusundaki görüşünü değiştirdi.

Michael Burry’den Şaşırtan “Hata Yaptım” Mesajı Geldi

Burry, Şubat ayında Twitter profilini silmesinden bir gün önce attığı tek kelimelik tweet’te “Sat.” şeklinde bir mesaj paylaşmıştı. Perşembe günü attığı bir tweet’te Burry, “sat demekle hata ettiğini” söyledi.

Perşembe günü attığı bir başka tweet’te Burry, mevcut yatırımcı kuşağını dayanıklılıkları ve dip seviyeleri satın alma istekleri nedeniyle övdü:

“1920’lere kadar geri dönecek olursak, sizin gibi bir ‘dipten alan’ nesil olmadı. Tebrikler.”

Burry şu anda Scion Asset Management’ta yaklaşık 340 milyon doları yönetiyor. Twitter hesabını @michaeljburry kullanıcı adıyla rutin olarak siliyor ve gizli tutuyor.

İlgili Haber
FED Yetkilisi Barkin'den Faiz Kararlarıyla İlgili Açıklama: Sonraki Toplantı İçin Beklentisini Paylaştı!

Burry, piyasa hakkındaki aykırı ve düşüş yanlısı görüşleriyle tanınıyor. Enflasyonun yeniden yükselmesi, ABD borsasının çökmesi ve ABD’de uzun yıllar sürecek bir resesyon konusunda uyarılarda bulunuyor.

Ayrıca 2021’de Tesla ve Cathie Wood’un Ark Innovation fonu gibi fiyatı yüksek hisse senetlerine karşı pozisyon aldı ve geçen yılın ikinci çeyreğinde ABD hisse senedi portföyünü neredeyse tamamen tasfiye etti.

Burry daha önce Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerine ilişkin şüphelerini dile getirmiş ve yetkililerin kendi para birimlerine yönelik tehditleri bastırarak kendi dijital banknot ve coinlerini piyasaya sürmelerini beklediğini söylemişti. Ayrıca, yakın gelecekte “her şey mümkün” olduğu için Bitcoin’de short durumda olmadığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları