AnalizCardano

Cardano (ADA) Enlerini Yaşıyor, İşte Önemli Seviyeler – “Tahmin ve Analiz”

1 Mart yaklaşırken ADA’da önemli seviyeler neler?

Cardano (ADA), “Mary” yükseltmesinin 1 Mart itibariyle hayata geçirileceğinin duyurulmasıyla hızla yükselişe geçti. 2018 yılından bu yana süregelen düşüş serüvenini ocak ayında yaptığı yeni bir ATH ile sonlandıran ADA, düşüş yaşayan diğer coinlere meydan okuyor.

İlgili Haber
Cardano (ADA) Durdurulamıyor! Bu Yükselişin Nedeni Ne? "İlk 3'e Girdi"

ADA ATH’lere Doymuyor

Bugün itibariyle yeni bir ATH’ye ulaşan ADA, yayın saati itibariyle 1.40 dolarlık önemli bir seviye üzerinden alıcı buluyor. Son iki günde %50 değer kazanan ADA fiyatının günlük grafik açısından 1.53 dolarlık seviyeyi geçmesinin yükselişi hızlandırabileceği düşünülüyor.

Ancak bu seviyenin sadece geçilmesi değil üzerinde en azından iki günlük mum kapanışı yapılması gerekiyor. Yani ADA’nın yeni haftaya 1.53 dolar üzerinde başlaması, 2 dolarlık bir hedefe ilerlemesine neden olabilir.

Her zamanki gibi kâr almak isteyen yatırımcılar fiyatta düşüş hareketlerine yol açabilir. Bu da yükselişin dışında düşüş yönlü de planlar yapmamız gerektiğini hatırlatıyor. Nitekim bu tarz geri çekilmeler genel olarak kripto dünyasında daha sağlıklı yükselişler için gereken durumlardır.

Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

ADA için günlük grafikte geri çekilme yaşanması sonucunda, 1.27 ve 1.15 dolar seviyelerinin fiyata destek sağlayabileceği öngörülüyor. Görülen bu ara destekler ardından son günlerdeki trade alanlarından birisi olan 1.05 dolar seviyesi önemli bir destek olarak geliyor.

Genel bağlamda büyük balina hareketlerinin 0.84 – 0.94 dolar aralığında yaşandığı VPVR üzerinde görülürken, bu alanının önemli bir destek seviyesi olduğu söylenebilir. Alım yapmak isteyen yatırımcıların bu yeşil alana kadar kademeli olarak ara desteklerde alım yapıp bu alan altında ise stop olmaları, doğru trade stratejisini uygulamalarını sağlayacaktır.

4 Saatlik Görünüm

45 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaşarak Binance Coin’i yerinden eden ADA, kripto paralar arasındaki pozitif ayrışması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Günlük grafikte görülen seviyelerle birlikte daha detaylı olabilecek olan 4 saatlik grafiğe göz atıyoruz.

Bu grafikte uygulanan Fibonacci Hız Direnç Fanı fiyat üzerindeki destek ve direnç seviyelerinin gözlemlenmesini sağlıyor. Bu tekniğe göre fiyat önündeki yakın dirençlerden birisi 1.57 – 1.61 aralığı olarak bulunuyor. Bu alanın aşılmasının ise 1.90 – 2 dolar aralığına bir yükselişin gelebileceğini gösteriyor.

Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek alanları olarak yatay desteklerimiz dışında 1.36 – 1.40 yakın destek alanı olarak boy gösteriyor.

*  Bu denli hızlı yükseliş yaşayan coinlerde yüksek risk olduğu unutulmamalıdır.

*Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu