CardanoHaberler

Cardano (ADA) Geliştiricileri Önümüzdeki Dönemde Yaşanacak İki Önemli Gelişmeyi Açıkladı!

Cardano (ADA) geliştiricileri, yaptıkları açıklamalarında önümüzdeki dönem hayata geçecek değişiklikleri açıkladı.

IOHK’nin paylaştığı bir blog yazısına göre, ADA’nın arkasındaki şirket olan IOG’nin bu yıl yeni bir EVM yan zincirini piyasaya süreceğini açıklamasının ardından Cardano geliştiricileri yakında ERC-20 tokenleri oluşturabilecek.

Cardano Geliştiricileri Yakında Ethereum Blockchain’ine Ait Tokenleri Oluşturabilecek

Planlanan yan zincirin amacının ADA geliştiricilerinin Solidity akıllı sözleşmeleri oluşturmalarını ve EVM uyumlu merkeziyetsiz uygulamalar ile ERC-20 uyumlu tokenler üretmelerine izin vermek olduğunu belirtildi.

EVM yan zincirinin kritik özelliklerinden biri de Ethereum güncellemeleri ve araçlarına tam uyumluluk, Web3 cüzdan uyumluluğu ve Proof of Stake Ouroboros Byzantine Fault Tolerance konsensüs protokolünün kullanımı olduğu ifade edildi. Buna ek olarak yan zincirin güvenliği Cardano ana ağından sağlanacak.

“Diğer Blockchain’ler ile Birlikte Çalışabilmek Kritik Önem Taşıyor”

Paylaşılan blog yazısında ADA topluluğunun Cardano’nun daha geniş adaptasyonu için çalıştığı belirtildi. IOG’ye göre diğer Blockchain ile çalışabilme anlamına gelen interoperabilite kritik önem taşıyor.

ADA’nın arkasındaki şirket IOHK, yaptığı açıklamasında Cardano mainneti ile yan zincirleri ve diğer Blockchain ağları arasındaki birlikte çalışılabilirliğin kolaylaşması için Wanchain ile işbirliğine gidildiğini söyledi. Wanchain daha sonra ADA’nın EVM uyumlu yan zinciri haline gelecek.

ADA ekosistemi geçtiğimiz yıl sonlarında akıllı sözleşmeler özelliğine kavuşmuş fakat kripto para kullanıcıları platformun yavaşlığından şikayet etmişlerdi. Buna ek olarak ADA ekosistemindeki merkeziyetsiz uygulama sayısının da sınırlı olduğu biliniyor.

ADA, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %1.46’lık yükselişi ile beraber 0.85 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu