blank
CardanoHaberler

Cardano (ADA) Zürih Üniversitesi Müfredatına Girdi!

Geleceğin blockchain mühendisleri Cardano'yu derinlemesine öğrenecek

Kripto paralardaki boğa koşusundan kendi payına düşeni alan ve 1 doların üzerinden işlem görmeye devam eden Cardano ile ilgili pozitif haber akışı devam ediyor.

Zürih Üniversitesi 2021 yılı ders programına Cardano’yu eklediğini duyurdu.

Zürih üniversitesi hali hazırda UZH Blockchain merkezinde blockchain teknolojisinin çeşitli yönlerine ilişkin dersler veriyor. Bugüne kadar Tezos vakfı ve IOST üyeleri dahil bir çok yetenekli konuk öğretim üyesi bu platformda ders verdi.

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson’da bu kursta konuk öğretim üyesi olarak yer alacak.

“Blockchain 2021’e Derin Dalış” dersine eklenen Cardano, bu dersi alan öğrencilere “değişim yaratanlar, yenilikçiler ve vizyonerler için blockchain platformu” olarak anlatılacak.

Dünya’da blockchain kursları sunan üniversite sayısı oldukça az. MIT, Cornell Üniversitesi, Harvard Üniversitesi ve Zürih Üniversitesi bunlar arasında yer alıyor.

Zürih üniversitesinin bu hamlesinin Cardano geleceği için çok iyi bir işaret olduğu düşünülüyor. Üniversitenin Cardano’da gördüğü uzun vadeli potansiyeli geleceğin blockchain mühendislerine temelden ve derinlemesine anlatmasının, onun bu alandaki yerini meşrulaştırmasına da katkı sunacağı düşünülüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir Yorum


Başa dön tuşu