Kripto HaberleriBitcoinCEO Açıkladı: SEC Spot Bitcoin ETF'ini Ne Zaman Onaylayacak?

CEO Açıkladı: SEC Spot Bitcoin ETF’ini Ne Zaman Onaylayacak?

Takip et

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e daha fazla maruz kalmasının önünü açan spot Bitcoin ETF’inin onaylanmasına dair yatırımcıların beklentileri son zamanlarda artmaya başladı.

Bu bağlamda CNBC’ye konuşan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein spot Bitcoin ETF’i konusunda konuştu.

SEC’in spot Bitcoin ETF’ini onaylamasının sadece bir zaman meselesi olduğunu belirten Grayscale CEO’su, bu aşamadan sonra asıl meselenin SEC’in spot Bitcoin ETF’ini onaylayıp onaylamayacağını değil sadece ne zaman onaylanacağı olduğunu söyledi.

Nisan ayının başlarında Teucrium’un vadeli Bitcoin ETF’ine onay veren SEC, bu ETF’i 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında onayladı. Ancak SEC, geçtiğimiz yıl onayladığı vadeli işlem ETF’lerinin 1940 yasası kapsamında onaylamıştı.

SEC’in 1933 yasasına göre onayladığı Teucrium ETF’inden sonra spot ETF’in onaylanmasını değerlendiren Michael Sonnenshein şunları söyledi:

“SEC açısından bakıldığında, 40 yasasına göre onaylanan ETF ürünlerinde 33 yasasına göre onaylanan ürünlerde de olmayan çeşitli korumalar vardı.

Ancak bu korumalar SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini reddetmesinde gerekçe gösterdiği Bitcoin piyasasındaki dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyeli konusundaki endişelerini hiçbir zaman ele almadı.

Dolayısıyla, şimdi SEC’in spot ETF konusundaki düşüncelerini geliştirmiş olmaları ve Teucrium’un başvurusunu 33 yasası kapsamında onaylaması ret gerekçesini geçersiz kılıyor.”

SEC’in vadeli ve spot ETF’e aynı mercekten bakması gerektiğini söyleyen ünlü CEO, Grayscale’nin ETF başvurusu hakkında konuştu.

“Grayscale’in Bitcoin Trust’ını bir Bitcoin ETF’ye dönüştürecek başvurusu ile ilgili olarak Temmuz ayı başlarında SEC’den haber almayı bekliyoruz.

SEC, konuya aynı mercekten bakmayıp başvurumuzu reddederse İdari Usul Yasası kapsamında dava açmamız için potansiyel olarak zemin oluşturur.”

İlgili Haber
Grayscale CEO'sundan Bitcoin Spot ETF'si Hakkında SEC'e Sert Uyarı: "Tüm Seçenekler Masada!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları