bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerCharles Schwab, Bitcoin ve Ethereum ETF'i Başlatmak İçin Başvuruda Bulundu

Charles Schwab, Bitcoin ve Ethereum ETF’i Başlatmak İçin Başvuruda Bulundu

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çok uluslu Amerikan finansal hizmet şirketi Charles Schwab, “Crypto Economy“de işlem gören bir fon (ETF) başlatmak için başvuruda bulundu.

Söz konusu yatırım aracı, kripto para birimlerinin kullanımından yararlanabilecek yatırım araçlarına maruz kalma girişiminin bir parçası olacak. Fon, varlıklarının %80’ini Schwab Kripto Ekonomi Endeksi’nin bir parçası olan hisse senetlerine yatıracak.

Bu arada ETF’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapmayacağını belirtmekte fayda var.

Çünkü ABD’de zaten buna benzer 8 ürün bulunuyor. Ancak şu da var ki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) fiziksel kripto para birimlerinin değerini takip eden herhangi bir ETF’yi henüz onaylamış değil.

Bu yılın başlarında Charles Schwab CEO’su Walt Bettinger, kripto para sektörüyle ilgili

Schwab gibi bir şirket için bugün o alanda muazzam bir boşluk var.

demişti.

Bettinger ayrıca kripto para birimi alanı için düzenleyici netlik olmamasıyla ilgili bazı çekincelerini de dile getirmişti.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Charles Schwab yatırımcı hizmetleri başkanı Jonathan Craig, Schwab müşterilerinin yaklaşık %16’sının 2022’nin ilk yarısında kripto para birimlerine yatırım yapmayı amaçladığını belirtti.

SEC Temkini Elden Bırakmıyor!

Önde gelen varlık yöneticisi Blackrock da Blockchain ile ilgili bir ETF başlatmak için başvuruda bulundu. Ne var ki SEC, geçen sene birkaç vadeli Bitcoin ETF’ine onay verse de spot Bitcoin ETF’ine hala mesafeli bir duruş sergiliyor. Daha önce de WisdomTree, Krypton, SkyBridge, Fidelity, VanEck’ten gelen başvurular da reddedilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları