BitcoinHaberler

Çin Bitcoin ve Kripto Para Faaliyetlerine Hapis Cezası Getirebilir!

Çin'in kripto paralara karşı savaşında durmaya niyeti yok.

Çin’in Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki baskı politikasının yansımaları devam ediyor. Çin’in yerel basın kaynaklarında çıkan haberlere göre Çin yargısının son yasaklardan sonra nasıl bir tutum sergileyeceği belirsizliğini koruyor.

Çin’li gazeteci Colin Wu, Çin yargısının ve hükümetin kripto para birimleriyle ilgili faaliyetlere nasıl yaptırım uygulayacağı konusunu araştırdığını belirten bir paylaşım yaptı.

Wu, Pekin’de faaliyet gösteren Caijing dergisinde yayınlanan bir makaleye atıfta bulunarak, bu alanda yargının yorumlarının yayınlanmasına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Wu’ya göre kripto para ticareti içeren faaliyetleri yasa dışı hale getiren mevcut yasalar uygulanamıyor. Son yasaklardan sonra yargının bu yasalar hakkında yeniden bir değerlendirme yapmasına ihtiyaç var.

Hükümete yakın kaynaklara atıfta bulunularak paylaşılan haberlerde, Çin hükümetinin bu konuda yeni yasal düzenlemeler yapma hazırlığı olduğu da belirtildi. Hükümetin yasa dışı kripto para faaliyetlerine hapis cezası verilebilecek bir suç haline getirme planı olduğu vurgulandı.

Şimdiye kadar ki en sert yasaktan sonra Çin’in durmaya niyeti yok gibi. Çin’li hukukçular söz konusu yasakların, kripto faaliyetlerinin yer altına inmesine ve daha fazla suçta kullanımına aracılık edebileceğini belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu