Libra

Çin Vatandaşları Libra’yı Kullanamayacak

Facebook’tan bağımsız olan ancak Facebook’a bir şekilde bağlı olan kripto para birimi Libra’nın Çin’de kullanımı olmayacak. ABD hükümeti ile düşman olan Çin hükümeti bu konuda ABD’li dev sitenin kendi ödeme platformu olan Libra’nın kullanımını Facebook ülkede yasak olduğu için direkt olarak daha Libra çıkmadan engellemiş durumda. Çin’de bu yasakları aşmak için halkın bazı çözümleri var ancak Pekin’in bu yasakları nedeniyle milyarlarca insan Libra kullanmak isterse kullanamayacaklar.

Giderek daha katı yasaklar uygulayan ve bu yasaklar nedeniyle tepki çeken Çin, kripto para yasakları ile de yakın zamanda adından söz ettirmişti. Az kalsın tepki gelmese kripto para birimlerine karşı yasaklar uygulayacak olduğundan endişe edilen Çin’in madencilik yasağı devreye girmiş ve ülkeden binlerce Bitcoin madencisi kaçma planı yapmıştı.

Baskıcı rejimler kripto paraların kendilerine karşı bir tehdit olduğunu düşünüyor. Bunlar arasında birkaç farklı ülke var ve en büyük örneği olarak birkaç farklı ülke gösterilebilir. Çin bunlardan bir tanesi ve açıkça tüm dünyada bu çok net biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu