blank
Bitcoin MadenciliğiHaberler

Çin’de Bitcoin Madenciliği Cihazlarına El Konuldu

Çin’de yaşanan olay akıllara ”neden?” sorusunu getirdi. Çin’in kuzeyinde bulunan bir bölgede enerji dağıtım şirketi sürekli olarak bölgesel bir şiddetli performans düşüşleri yaşandığını fark etti. Bunun üzerine bölgede tüm enerji nakil hatları ve enerji depolanan santralleri izleyen enerji dağıtım şirketi yöneticileri durumun bir evde kullanılan aşırı enerji tüketiminden dolayı olabilecek olduğunu saptadı ve konu hakkında harekete geçti.

Şirket daha sonrasında enerji durumunu tek tek izledi ve daha sonrasında ilgili yerel güvenlik güçleri ile birlikte enerji tüketiminin çok yüksek olduğu eve baskın yapıldı. Yapılan baskında evde 600 adet en üst kalitede ve en yüksek ekran kartları ile donatılmış aşırı enerji tüketimi yapan tamı tamına inanılmaz sayıda 600 adet Bitcoin madenciliği bilgisayarı ele geçirdi. Şirket yetkilileri durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken daha sonrasında ise evde 6 adet büyük boy (Özel üretim) soğutma fanları olduğu saptandı.

Sorgulamaya Alındı

600 bilgisayar ve 6 soğutma fanına el koyan güvenlik güçleri daha sonrasında ise evde bulunan 1 kişiyi sorgulamaya aldı. 5 şüpheli ise gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Çin emniyet güçlerinin merkez binasına götürüldü.

Konu Çin’de tepki çekerken durumun bir ”insan hakları ihlali” olduğu, parasının ödenmesi durumunda hiçbir şirketin bu duruma karışamayacak olduğu bilgisi paylaşıldı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu