BitcoinHaberlerKripto Para

Çin’den Kripto Para Madenciliği Hakkında Yeni Karar!

Çin yasaklara doymadı.

Çin hükümeti 2021 yılında kripto parayla ilgili tüm finansal işlemleri yasa dışı olduğunu ilan ettikten ve kripto madenciliğini tamamıyla yasakladıktan sonra halen kripto düşmanlığına devam ediyor.

Çin, getirdiği kripto yasaklarından sonra 10 Ocak tarihinde kripto para madenciliğini “ortadan kaldırılması gereken endüstriler” arasına resmen dahil edildiğini duyurdu.

Çin devlet dairesi Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yapılan duyuruyu Çinli gazeteci Colin Wu Twitter hesabından paylaştı.

Wu paylaşımında ayrıca, Çin’in Hainan eyaletinde yasa dışı olarak kripto madenciliğine devam edenlere kilowatt başına 0.12 dolarlık cezai işlem uygulandığını belirtti.

Çin’in Bitcoin ve kripto para birimleri üzerinde baskı politikasının arkasında çevresel risklerin yanı sıra dijital yuan çalışmaları yer alıyordu.

Zira Çin kendi para birimine alternatif ve rakip bir para birimi istemediği için Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklamıştı.

Bu bağlamda dijital yuan çalışmalarına devam eden Çin, geçtiğimiz günlerde pilot çalışmaların yanında Android ve iOS platformlarında dijital yuan için dijital cüzdan uygulamasını başlattığını duyurmuştu.

İlgili Haber
Çin'in Dijital Yuan Cüzdan Uygulaması İOS ve Android'de Yayınlandı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu