Kripto HaberleriHaberlerÇin'den Metaverse'e İlişkin Uyarı Geldi!

Çin’den Metaverse’e İlişkin Uyarı Geldi!

Takip et

Bitcoin ve kripto para ticareti ile madenciliği konusundaki yasaklamalardan sonra Çin hükümeti bu sefer de son zamanların popüler teknolojisi Metaverse’e ilişkin haberler yayınlamaya başladı.

Çin devlet medyası  Xinhuanet , Metaverse ve bulut madenciliği dolandırıcılığına karşı bir uyarı yayınladı. Uyarıda dolandırıcıların insanları kandırmak için Metaverse, Blockchain ve bulut madenciliği terimlerini aktif şekilde kullandığı belirtildi.

Çin’in sert kripto para politikalarına rağmen Metaverse teknolojisi Çin’de büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Metaverse, Tencent, NetEase ve Tiktok’un ana şirketi ByteDance gibi büyük teknoloji şirketleri tarafından da benimsenerek şirketlerin bazıları Metaverse pazarına yaptıkları yatırımlar ile adından söz ettirdi.

Son olarak Çinli e-ticaret devi Alibaba da kendi Metaverse şirketini kurduğunu duyurdu.

İlgili Haber
E-Ticaret Devi Alibaba'dan Metaverse Hamlesi Geldi!

Dev şirketlerin bu alana yönelmesi yatırımcılarda yeni bir hype’ı tetiklerken dolandırıcıların da boş durmadığını görüyoruz. Henüz yeni olan bu alana yönelik yatırımlarda projelerin iyice araştırılması ve Metaverse ile olan bağlarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi büyük önem arz ediyor.

Çin devlet medyası Metaverse’e ilişkin bir önceki haberinde burada oluşan büyük bir balona dikkat çekmiş ve yatırımcıları uyarmıştı.

İlgili Haber
Çin Bu Kripto Paralardan Rahatsız! "Metaverse Süslü Bir Balondur!"
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları