AltcoinKripto Para

Çin’in Bitcoin Yasaklamalarından Sonra Bu Altcoinler Radarınızda Olsun!

Çin'in Bitcoin hakkında yaptığı engellemeler bazı coinlere yaradı.

Çin’in Bitcoin hakkında yaptığı yasaklamalar aslında sektörün alışık olduğu bir durum. Birçok kez BTC ile ilgili olumsuz açıklama ve engelleme yapan Çin, bunların en sonuncusunu Cuma günü yaptı.

Cuma gününden sonra bir miktar gerileme yaşayan kripto paralar, yeni haftaya yeşil renk ile başladı. Özellikle diğer kripto para birimlerinden ayrılan bazı altcoinler dikkat çekiyor!

Merkeziyetsiz borsaların coinleri özellikle son bir kaç güne damgasını vurdu. Öyle gösteriyor ki Çin’in yasaklamaları merkeziyetsiz borsalara olan talebi bir anda ciddi şekilde arttırdı.

Merkeziyetsiz olan dYdX borsasının Coinbase hacmini geçtiği de yine basında geniş yankı uyandırdı.

İlgili Haber
Coinbase'den Ayrılan İsmin Borsası, Coinbase'in Hacmini Geçti!

Bu Coinlere Dikkat!

Merkeziyetsiz borsalar kullanılmaya başlandıkça bu borsaların coinleri de ciddi şekilde yükselme yaşıyor. Özellikle diğer altcoinlerden pozitif ayrışan ve önümüzdeki günlerde BTC’de sert bir düşüş olmazsa yükseleceği düşünülen başlıca merkeziyetsiz borsa coinleri şu şekilde:

dYdX

Uniswap (UNI)

Sushiswap (SUSHI)

PancakeSwap (CAKE)

Serum (SRM)

1inch

*Yukarıdaki liste coinmarketcap hacim sıralamasından alınmıştır.

Bu gibi merkeziyetsiz kripto para borsalarının tokenleri özellikle önümüzdeki süreçte biraz daha popüler hale gelebilir. Zira bu borsaların hacimlerine baktığımız zaman bugün hepsinde ortalama yüzde 15 ila 20 arasında bir artış olduğu görülüyor.

Ancak unutmamak gerekir ki BTC’de olabilecek yeni bir düşüş dalgası tüm kripto paraların aşağı yönlü hareket etmesini sağlayacaktır. Bu sebeple altcoin yatırımı yaparken de BTC hareketlerine yakından bakmak ve önemli seviyeler altında stop olmak gerekiyor.

İlgili Haber
Bitcoin Bugün Ayıları Üzdü: En Kritik Seviyeler Hangisi?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu