AnalizBitcoin

Bitcoin Bugün Ayıları Üzdü: En Kritik Seviyeler Hangisi?

Çin FUD'undan sonra toparlanma yaşayan BTC'nin güncel durumuna baktık.

Çin’in yasaklama haberlerinden sonra 40.600 dolar seviyelerini test eden BTC henüz tam anlamıyla toparlanabilmiş değil.

Dünyanın en büyük borsalarından olan Çin merkezli Huobi’nin, Çinli vatandaşların hesaplarını durduracağını ifade eden açıklaması sonrası güne kötü başlayan BTC, bugün öğlen saatlerinde yüzde 6’nın üzerinde bir sıçrama yaşadı. Adeta market yapıcı balinalar, tam herkesin düşüş beklediği anda ciddi bir yükselişi tetikledi ve 300 milyon dolara yakın short işlemin yani düşüş yönlü düşünen ve “ayı” olarak tabir edilen yatırımcıların tasfiye olmasını sağladı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Bitcoin Borsası Huobi Çinli Hesapların Durdurulacağını Duyurdu!

An itibarı ile 43.300 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin’de borsalardaki arz miktarının son düşüşlerde yine azaldığı görülüyor. Yani düşüşlere rağmen birçok kişi BTC alıp, satmamak üzere elindeki BTC’leri soğuk cüzdanlara çekiyor. Bu durum aslında önümüzdeki günlerdeki gidişat için olumlu bir veri.

Borsalardaki BTC Arz Miktarı

Ancak çoğu zincir içi verisi olumlu görünse de olumsuz indikatörleri de göz ardı etmemek gerekiyor. Zira aşağıdaki haberde kaleme alınan önemli bir indikatörün de olumsuz sinyal verdiği biliniyor.

İlgili Haber
Bu İndikatör Yanılmıyor: "Bitcoin'de Yeni Diplere Hazır Olun"

Grafik Ne Diyor?

Grafiğe baktığımız zaman ise bugünkü yükselişlerle 4 saatlik periyotta fiyatın MA20 üzerine çıktığı görülüyor. Yeşil alanın kısa vadeli işlemlerde birçok kez alım için fırsat verdiği görülürken bu dönemde orta ve uzun vade için fiyat hareketlerinin tam olarak netleşmesinin beklenmesi öneriliyor.

Bitcoin 4 saatlik fiyat grafiği destek ve dirençler

Destek alanına bakıldığında kritik seviyenin 40.000 dolar olduğu biliniyor. Zira burası hem önemli bir destek haline dönüştü hem de haftalık grafikte MA20 ve MA50 seviyeleri 38600 ila 40.800 dolar seviyeleri arasında bulunuyor. Özellikle düşüşler, bu bağlamda haftalık MA20 olan 40.800 – 40.000 dolar seviyelerinin altında 4 saatlik kapanış yapılmasıyla derinleşebilir. Bunun yaşanması durumunda hem BTC’de hem de altcoinlerde stop olunması mantıklı olarak görülüyor.

Öte yandan BTC’nin tekrar yükseliş trendine başlaması içinse kırmızı alan üzerinde 4 saatlik kapanışlar yapması gerekiyor. Bu yaşandıktan sonra tekrar 50.000 dolarlı seviyeler gündeme gelebilir ancak şu aşamada puslu hava devam ettiği için stoplu gitmek ve kısa vadeli düşünüp yükselişlerde parçalı kâr satışları yapmak doğru strateji olarak görünüyor

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
OmerfaruK

Kimse merak etmesin, bi kac gune elon musk devreye girer. Btc ucar gider… Bitcoin bizim gibi kisa vadecileri dusurmek icin dusuruluyor, uzun vade tutan adama dokunmaz bile balinalar hala alim yapiyo…


Başa dön tuşu