Kripto HaberleriBitcoinÇinli Kripto Para Borsası Huobi, ABD'ye Geri Dönüyor!

Çinli Kripto Para Borsası Huobi, ABD’ye Geri Dönüyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çinli kripto para borsası Huobi yaklaşık 2 yıllık bir aranın ardından ABD pazarına yeniden girmeye hazırlanıyor.

Huobi kurucu ortağı Du Jun, CNBC’ye verdiği röportajda borsanın düzenlemelere uygun hareket etmek için faaliyetlerini durdurduktan sonra yeniden ABD pazarına girmeyi planladıklarını açıkladı.

Du, ABD pazarının yanı sıra Avrupa’da da girişimlerde bulunacağını söyledi.

Du, Çin’deki sıkı kripto para düzenlemesinin Huobi’ye Avrupa, ABD ve Asya’nın diğer bölgelerine genişlemek için daha fazla ivme kazandırdığını söyledi.

Du Jun, Huobi’nin ABD’de bir borsa kurmak yerine, geçtiğimiz yıllardaki yanlış adımlar attığı varlık yönetimi gibi konulara odaklanabileceğini ifade etti.

“2018′de ABD pazarına girmeye çalıştık ama o dönemde pazara güçlü bir bağlılığımız ve ABD’de iyi bir yönetim ekibimiz olmadığı için ABD pazarından hızla geri çekildik.”

Du Jun, Huobi’nin ABD’ye yeniden girişinde ilk olarak hangi işi başlatacağı ile ilgili bilgi vermedi.

2018 Yılında Neler Olmuştu?

CoinGecko’ya göre küresel ticaret hacmine göre en büyük 10 kripto para borsasından biri olan Huobi, ilk olarak 2018 yılında ABD’de bir kripto para borsası açmıştı.

Ancak Huobi borsası, bir sene sonra ABD’deki kullanıcı hesaplarını donduracağını belirterek, “piyasaya daha entegre ve etkili bir şekilde döneceğini” söylemişti.

Huobi, Çin’in sıkı kripto para düzenlemeleri nedeniyle 2021 yılının sonunda Çinli kullanıcıların hesaplarını durdurdu ve Asya merkezi olarak Singapur’u seçti.

Çin’deki kullanıcıların hesaplarını durmanın sonucunda gelirinin yaklaşık %30’unu kaybettiğini söyleyen Huobi’nin kurucu ortağı, bunun Huobi olarak uluslararası alanda genişlemek için güçlendirdiğini belirtti.

Yakın tarihte yaptığı bir röportajda geçmişteki fiyat hareketlerine bakıldığında ayı piyasasının başlarında olduğumuzu belirten Huobi kurucu ortağı Du Jun, Bitcoin’in 2024’ün sonlarına yada 2025’in başına kadar bir boğa piyasası göremeyebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayı Piyasasının İlk Aşamasındayız Dedi, Boğa İçin Tarih Verdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları