Ana SayfaAltcoinCircle, USDC'nin Rezervlerindeki Güncel Nakit Miktarını Açıkladı!

Circle, USDC’nin Rezervlerindeki Güncel Nakit Miktarını Açıkladı!

Takip et

USDC dağıtıcısı Circle, ABD doları bazlı stablecoin’inin rezervlerini yakından inceleyen ilk aylık raporunu yayınladı.

Şirket, Haziran ayı sonunda rezervinde nakit ve üç aylık ABD Hazine tahvili miktarının toplam 55.7 milyar dolar olduğunu gösterdi.

Circle’ın USDC Rezervinde 13.58 Milyar Dolar Nakit ve 42.12 Milyar Dolar Hazine Tahvili Gösterdi

En çok dolara sabitlenmiş stablecoin’i USDC ile tanınan fintech şirketi, denetlenmemiş olan raporda, denetime tabi ABD bankalarında 13.58 milyar dolar nakit tuttuğunu açıkladı.

Bankalar arasında şunlar yer alıyor: Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank, Silvergate Bank ve US Bancorp.

USDC’yi tamamen teminatlı olarak tanımlayan kripto para şirketi Circle, 30 Haziran itibariyle dolaşımda 55.57 milyar USDC olduğunu bildirdi. Şirket ayrıca Haziran ayında EUROC adında euro destekli bir stablecoin piyasaya sürmüştü. Bu menkul kıymetlerin ağırlıklı ortalama vadesi 43.9 gün olarak kaydedildi.

Buna ek olarak Circle, üç aylık Hazine tahvillerinde 42.12 milyar dolar tuttuğunu açıkladı. Listede, bu yılın 5 Temmuz ve 29 Eylül tarihleri arasında vadesi dolacak 19 tahvil gösterilmektedir.

İlgili Haber
Circle CEO'su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!

Şirketin paylaştığı blog yazısında şu ifadeler kullanıldı:

“USDC rezervi yalnızca nakit ve üç aylık ABD Hazine tahvillerinde tutulur, USDC sahiplerinin yararına ayrı hesaplarda muhafaza edilir ve Circle’ın faaliyetlerinden tamamen ayrıdır.”

Şirket, 2018’de USDC’yi tanıttığından bu yana aylık olarak üçüncü taraf onayları aldığını da sözlerine ekledi.

Bugün yayınlanan yeni bir mesajda Allaire, USDC rezervleriyle ilgili açıklamanın şirketin şeffaflığa odaklanmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

Allaire, sözlerinin devamında şunları ifade etti:

“USDC ile ilgili şeffaflığı ve bilgilendirmeyi artırma taahhüdümüzün bir parçası olarak, bugün USDC rezerv varlıklarının her bir Hazine tahviline ve nakit rezerv saklama kuruluşunun listesine göre hazırlanmış ilk aylık dökümünü yayınlıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları