coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCircle'dan Ethereum ve Avalanche Desteği!

Circle’dan Ethereum ve Avalanche Desteği!

USDC Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) entegrasyonunu duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tether’den (USDT) sonra ikinci en büyük stablecoin olan USDC’nin ihraççı şirketi Circle, bugün yaptığı açıklamada Ethereum ve Avalanche üzerindeki geliştiriciler için Çapraz Zincir Aktarım Protokolü’nün (CCTP) ana ağda kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yayınlanan CCTP, USDC’nin Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) blok zincirleri arasında hareket etmesini sağlayacak.

Circle Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bugün yeni bir dönüm noktası! Zincirler Arası Aktarım Protokolü (CCTP) artık Ethereum ve Avalanche için ana ağda yayınlandı.

CCTP USDC’nin desteklenen zincirler arasında yerel olarak akmasını sağlayarak benzersiz düzeyde birlikte çalışabilirlik, güvenlik, likidite ve basitleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunar.”

Circle yaptığı açıklamada Celer Network, Layer Zero, Li.Fi, Multichain ve Router Protocol gibi köprü projeleri ve birlikte çalışabilirlik odaklı protokollerin, kullanıcıların USDC’yi arayüzleri aracılığıyla taşımasına izin vermek için CCTP protokolünü zaten entegre ettiğini belirtti.

Avalanche da yaptığı açıklamada USDC ile AVAX entegrasyonun Avalanche’ın katlanarak büyüyen DeFi protokolleri, kurumsal uygulamalar, NFT pazar yerleri ve daha fazlasından oluşan ekosistemindeki geliştiriciler ve katılımcılar için daha sorunsuz işlem ve ödeme seçenekleri oluşturacağını belirtti.

Circle’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Jeremy Allaire şunları söyledi.

“Avalanche’ta USDC desteği, büyüyen multi-milyar dolarlık DeFi pazarı için heyecan verici ve çok önemli bir anda geliyor.

Merkezi olmayan ekonomi için önde gelen dolar dijital para birimi olan USDC ile bu entegrasyon, kriptoda en hızlı, organik olarak büyüyen ekosistemlerden birine katılmak isteyen geliştiriciler ve topluluklar için etkili olacaktır.”

CCTP’nin 2023’ün ikinci yarısında ek zincirleri kapsayacak şekilde genişlemesinin beklendiği ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail