BitcoinHaberler

CNBC’nin Ünlü Sunucusundan Kripto Para Açıklaması

CNBC'nin dünyaca ünlü ismi Jim Cramer, kripto para sektörüne yönelik olumsuz bir tahminde bulundu.

CNBC’nin en ünlü finans sunucularından birisi olan Jim Cramer, yaşanan sert düşüş hakkında yorum yaptı. Genellikle yorumlarının tam tersinin gerçekleşmesi ile bilinen Cramer, piyasanın yaşadığı sert düşüşü “klasik bir kripto para hareketi” olarak tanımladı.

Cramer, Düşüşü Yorumladı

Cramer, Squawk on the Street isimli programda bununla ilgili şaka yapmak istemediğini ve birçok gencin bu sebeple ciddi zarar ettiğini aktardı.

Cramer, dikkatli olunmazsa bu gençlerin önümüzdeki günlerde çok daha fazla para kaybetmesini bekliyor.

İlgili Haber
CNBC Sunucusu Jim Cramer: " Bitcoin Ve Ethereum'da Kumar Oynadım!"

Öte yandan Cramer bundan bir gün önce de SEC Başkanı Gary Gensler ile Celsius odaklı bir konuşma yaptıklarını vurguladı. Burada Celsius’un verdiği %8’lik sabit getiriyi anlatan Cramer’in SEC Başkanı Gensler’dan bunun gerçek olamayacak kadar güzel cevabını aldığı vurgulanıyor.

Cramer, son zamanlarda kripto para borsalarının pazarlama birimlerinin gerçek dışı kâr vaatleri ile çalıştığını ve insanların bu yüzden aslında ciddi mağduriyetler yaşayabileceğini aktardı. Zira UST krizinde ve son olarak Celsius olayindaki durum da tam olarak bu yüksek kazanç getirileri sebebiyle oldu ve en sonunda sistem çöktü.

Cramer ABD’de Mizah Konusu

Öte yandan Cramer’in tahminlerinin genellikle tam tersi çıktığı biliniyor.

Hatta öyle ki Cramer’in tam tersi yöne gidilmesi ile sonuçlanan tahminleri Twitter’da “Ters Cramer ETF’i” isimli bir ürünün bile konuşulmasına yol açmıştı.

Söz konusu hayali ETF ürünü, Cramer ne derse tam tersine yatırım yapılmasını tavsiye ediyor. Ancak genellikle tutarsız tahminleri ile bilinen Cramer’in bu sefer doğru bir tespit ile tutarlı bir tahmin yaptığı söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu