Ana SayfaAnalizCoinbase Aylık Bitcoin (BTC) Raporunu Yayınladı: İşte Satırbaşları!

Coinbase Aylık Bitcoin (BTC) Raporunu Yayınladı: İşte Satırbaşları!

Takip et

Coinbase’in yayınladığı rapora göre, son haftalarda spekülatörler piyasadan kaçarak BTC fiyatını 20.000 doların altına çekse bile uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları varlıklarını korumaya devam ediyor.

“Bitcoin’deki Son Satışlar Neredeyse Tamamen Kısa Vadeli Yatırımcılar Tarafından Gerçekleştirildi”

Coinbase’in kurumsal araştırma müdürü David Duong, Salı günü yayınlanan aylık görünümde “Son BTC satışları neredeyse yalnızca kısa vadeli spekülatörler tarafından gerçekleştirildi” dedi.

Uzun vadeli yatırımcılar tarafından satışa sunulmayan Bitcoin için belki de bu, FED’in başlattığı ayı piyasasından sağ çıkacağına ve bir tür itibari para birimi alternatifi ya da dijital altın olarak başarıya ulaşacağına dair bir işaret olabilir.

Duong, yatırımcıların elinde Bitcoin bulundurmasını, ayı piyasasının yaygın bir özelliği olan spekülatör satışları karşısında arz-talep dengesini sağlayan olumlu bir duyarlılık göstergesi olarak nitelendirdi.

İlgili Haber
Bitcoin Madencilerinin BTC Satışları Piyasayı Ne Kadar Etkiliyor: Coinbase Cevapladı!

Coinbase Analytics tarafından takip edilen on-chain veriler, yatırımcıların şu anda 21 milyonluk toplam Bitcoin arzının yaklaşık %77’sini elinde tuttuğunu gösteriyor.

Bu rakam Ocak ayının başındaki %80’lik en yüksek seviyeden biraz daha düşük olsa da, 2017 sonundaki boğa koşusu sırasında gözlemlenen %60’lık zirvenin hala oldukça üzerinde.

Veriler, 3.5 yıl içinde spekülatörlerden ya da alım satım yapanlardan yatırımcılara önemli miktarda varlık aktarıldığını gösteriyor.

“The Elusive Bottom” başlıklı rapor, uzun vadeli yatırımcıları en az altı aydır elinde BTC tutan cüzdanlar olarak tanımlıyor.

Spekülatörler ise genellikle kısa süreliğine varlık satın alan ve kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından kâr elde etmek için stratejiler uygulayan sofistike katılımcılar ya da bireysel alım satım yapanlardır. Spekülatörler ve alım satım yapanlar, FED politikasındaki değişiklikler gibi makroekonomik faktörlere karşı daha duyarlılar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları