BitcoinHaberler

Coinbase CEO’su Bitcoin’le İlgili Yaşadığı Hayal Kırıklığını Dile Getirdi

Bitcoin gerçekten güvenilir bir liman mı, değil mi tartışmaları sürüyor!

Bitcoin’in yaşadığı yüzde 16’lık düşüş birçok analisti ve yatırımcıyı şaşırtmaya devam ediyor. Hayal kırıklığına uğrayan isimler arasında Coinbase’nin CEO’su olan Brian Armstrong, ünlü trader John Bollinger gibi isimler yer alırken söz konusu tabloyu daha önceden tahmin ettiğini ve hiç şaşırmadığını dile getiren Bloomberg analisti Joe Weisenthal ve dünya çapında tanınan ekonomist Nouriel Roubini gibi isimler de var.

Twitter’dan yayınladığı bir mesajla şaşkınlığını dile getiren Coinbase CEO’su Armstrong, “Bu ortamda Bitcoin fiyatının düştüğünü görmek şaşırtıcı.” şeklinde bir yorum paylaştı.

Bitcoin destekçileri bu zamana kadar hep Bitcoin’in güvenilir liman olduğuna inanıyor ve kriz anlarında en güvenli yatırımın BTC olacağını her fırsatta dile getiriyorlardı. ABD’nin en büyük borsalarından birinin CEO’sunun Bitcoin’in fiyatı hakkında böylesi bir yorum yapmış olması da Bitcoin’e duyulan güvenin ve beraberinde getirdiği hayal kırıklığının ne denli büyük olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Ünlü analist Joe Weisenthal ise bu duruma hiç şaşırmadığını, hatta daha önceki tweetlerinde de belirttiği üzere insanların kriz anlarında sahip oldukları yatırımları elden çıkardıklarını ve yaşamlarını bir şekilde idame ettirdiklerini belirten Weisenthal, Bitcoin’in gerileme döneminde iyi bir saklama yöntemi olduğu düşüncesini hiçbir zaman benimsemediğini sözlerine ekledi.

John Bollinger da son Bitcoin fiyat çöküşünü öngöremediği yönünde bir tweet paylaştı. Söz konusu tablonun aksine Bitcoin’in güvenli bir liman varlığı şeklinde hareket etmesini beklediğini ifade etti.

Daha önce de paylaştığımız haberde de Nouriel Roubini, Bitcoin’e “shitcoin” benzetmesi yapmış ve kriz durumlarında BTC’nin güvenli liman olamayacağına inandığını dile getirmişti.

İlgili Haber
Bitcoin'i Shitcoin
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu