HaberlerMetaverse

Coinbase CEO’sundan Metaverse Açıklaması!

Coinbase, Metaverse teknolojisi ile ilgili bir blog yazısı yayınladı.

Sosyal medya platformu Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra kripto para endüstrisi ve dünyaca ünlü markalar Metaverse alanına yönelmeye başladı.

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong ve şirketin Ürün Lideri Alex Reeve, bugünlerde dilden dile dolaşan Metaverse teknolojisi ile ilgili bir blog yazısı yayınladı.

Coinbase şirketinin Metaverse teknolojisi ile düşüncelerine yer verilen “Coinbase Metaverse hakkında Ne Düşünüyor?” isimli blog yazısında, şirketin yeni planının kullanıcıların Metvaerse erişimini kolaylaştıracak projeler üzerinde çalışma olduğu belirtildi.

Blog yazısının en dikkat çeken kısmı ise şüphesiz kullanıcıların Metaverse’e girmelerini sağlayacak NFT tabanlı yeni kimlik oluşturma projesi oldu.

Coinbase yöneticileri internetin geleceği olarak tanımladıkları Metvaserse için şu ifadeleri kullandılar:

“Metaverse, insanların sosyalleşebileceği, çalışabileceği, işlem yapabileceği, oynayabileceği ve üretebileceği birbirine bağlı sanal dünyalardan oluşan, devasa ölçekte, kalıcı, etkileşimli ve birlikte çalışabilir gerçek zamanlı bir platformdur.”

Metaverse’ün sadece oyun oynamak, sanal gerçeklik ya da Web3 olmadığını belirten Coinbase CEO’su ilerleyen zamanda sadece bir tane Metaverse olmayacağını aksine birbirine bağlı birden fazla Metaverse olacağını ifade etti.

Coinbase yöneticileri hedeflerinin kullanıcıların kendilerine özgü bir kimlik kartı ile Metaverse’ün farklı dünyalarında dolaşabilmelerine imkan sağlamak olduğunu belirterek şunları söylediler:

“Coinbase olarak Metaverse için bir kimlik üretilmesini istiyoruz. Metaverse kimliği, sizin Metaverse dünyaları arasında nasıl tanımlandığınızı ve kim olduğunu gösterir. Metaverse’e giriş ve doğrulama kolay olmalı. Bu bağlamda çalışmalarımızın amacı cüzdana dönüşebilen kendine özgü bir kullanıcı adı NFT’si oluşturmak.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu