binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaCoinbase-SEC Davasında Son Karar Kripto Paralar İçin Olumlu Mu? Ünlü Avukat Değerlendirdi

Coinbase-SEC Davasında Son Karar Kripto Paralar İçin Olumlu Mu? Ünlü Avukat Değerlendirdi

Kripto para borsası Coinbase'in SEC karşısında ufak çaplı bir yenilgi aldığı düşünülüyor. Peki bu durum ne kadar doğru?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yaşanan son gelişmeyle ilgili olarak Blockchain Association’da hukuk sorumlusu olan Marisa Tashman Coppel, mahkemenin kararına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Coppel, mahkemenin SEC’in Coinbase Wallet’ın kayıtsız bir aracı olarak işlev gördüğü iddiasını reddetmesini “DeFi için büyük bir zafer” olarak değerlendirdi. SEC’in aşırıya kaçmasını eleştirdi ve kararı geliştiriciler ve eşler arası teknoloji üzerinde çalışanlar için faydalı olarak nitelendirdi.

Zafere rağmen mahkeme SEC’in kalan iddialarının ilerlemesine izin verdi. Bu, Coinbase’in şimdi büyük mücadelelerin verileceği keşifler yapacağı ve gerçeklerin özet kararda değerlendirileceği anlamına geliyor. Bu aşamada mahkeme, SEC tarafından iddia edilen gerçekleri doğru kabul etmekle yükümlü.

İlgili Haber  Bitcoin'de Yarılanmaya (Halving) Son 21 Gün! Saat Kaçta Gerçekleşecek ve Neler Bekleniyor? İşte Cevaplar

Coppel’e göre dava ilerledikçe mahkeme, merkeziyetsizliğe ilişkin gerçeklerle, “başkalarının çabalarının” token sahiplerinin kendilerini içerip içermediğiyle ve token kullanım alanlarının analize nasıl dahil edileceğiyle uğraşacak.

Coppel, mahkemenin Howey analizinde SEC’in “ekosistem” tanımını benimsemesine ilişkin endişelerini dile getirdi. Mahkeme, tokenlerin yatırım sözleşmeleri olduğunu, çünkü alıcıların tokenin değerine bağlı olan ekosistemini satın aldıklarını belirtti. Coppel, bu gerekçenin birçok koleksiyon ürününü yanlış bir şekilde menkul kıymet olarak sınıflandırabileceğini savundu.

Mahkemenin token projelerinin başlangıçta tokenlerini nasıl piyasaya sürdüklerine odaklanması da dikkat çekti. Coppel, keşif sırasında Coinbase’in güçlü argümanlarını şüphesiz destekleyecek ek gerçeklerin ortaya çıkacağını kaydetti.

SEC halihazırda bu görüşü diğer davalarda olumlu emsal olarak kullanmaya çalışmış olsa da, Coppel mahkemelerin henüz keşif yapılmadığı için görüşe çok fazla ağırlık vermeyi reddedeceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor.

Karşılaşılan zorluklara rağmen Coppel iyimserliğini koruyor. Paul Grewal liderliğindeki Coinbase ekibini güçlü argümanları için övdü ve ileriye dönük kabiliyetlerine güven duyduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Çarşamba günü Coinbase’e karşı açtığı davada büyük bir başarı elde etmiş ve bir yargıç, kripto para borsasının kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığı iddiasının duruşmada bir jüri tarafından dinlenebileceğine karar vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail